Швейцария и Шотландия не излъчиха победител

0
shotlandiq shveicariq
Снимка: facebook.com/Swiss.Nati.Men
- -

Шотландия и Швейцария не излъчиха победител във втория мач за отборите от група „А“ на Евро 2024. На „Райн Енерги Щадион“ в Кьолн съперниците си размениха по едно попадение за крайното 1:1. Така Швейцария събра актив от 4 точки, а за Шотландия това бе първа точка след загубата с 1:5 от Германия в първата среща.

Шотландия повече в 13-ата минута. Скот МакТомини стреля от наказателното поле. Изглеждаше, че Ян Зомер ще улови или избие топката. Фабиан Шер обаче протегна крак в опит да избие, но вместо това порази собствената си врата и „гайдарите“ поведоха с 1:0.

Швейцария изравни в 26-ата минута с фамозен гол. Антъни Ралстън сгреши фатално в опита си да върне към свой съотборник. Джардан Шакири пресече на дъгата на наказателното поле и с удар от движение прати топката в горния десен ъгъл на вратата за 1:1.

В 32-ата минута Дан Ндой стреля силно от 8-9 метра, но Ангъс Гън демонстрира блестящ рефлекс, плонжира и успя да докосне топката, която излезе в корнер. След неговото изпълнение кълбото стигна отново Ндой, който този път го прати в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В 59-ата минута Швейцария по чудо не стигна до обрат. Дан Ндой се отскубна сам срещу вратаря и стреля покрай него. Топката обаче премина на сантиметри от дясната греда.

В 67-ата минута пък Шотландия бе на сантиметри от това отново да поведе. Робъртсън центрира от фал, Грант Ханли засече с глава, но топката срещна дясната греда.

В 83-ата минута Бреел Емболо бе изведен сам срещу вратаря и технично го прехвърли. Попадението обаче беше отменено заради засада.