Скандалният съдия Димо Димов свири край преди да изчака решението на ВАР

0
- -

Димо Димов свири много слабо и дискусионно по време на мача от втория кръг на Първа лига между Пирин Благоевград и ЦСКА 1948 (1:1) на стадион „Христо Ботев“.

Домакините имаха две много основателни претенции за дузпи още през първото полувреме, които Димов подмина, а ВАР потвърди неговите първоначални решения.

Върхът на наглостта или бездарието на Димов достигна в 101-ата минута на двубоя, когато реферът свири край на мача преди една ситуация да бъде разгледана от ВАР.

В 101-ата минута Славчо Шоколаров центрира в наказателното поле на ЦСКА 1948, където Лазар Марин задържа Преслав Йорданов и не му позволи по този начин да стреля, а топката попадна в ръцете на Лазар Марин. Съдията Димо Димов не свири дузпа, а побърза да сложи край на двубоя, като дори не изчака да се намеси ВАР. Реферът сложи край на скандалното си съдийство в срещата, което беше върхът на неговата наглост.

Спортният директор на Пирин Светослав Дяков нахлу на терена, протестирайки срещу безобразното съдийство на Димо Димов. Полицията едвам удържа Дяков и играчите на Пирин, които протестираха срещу рефера.

Слабо съдийство, ЦСКА 1948 се измъкна в Благоевград след дузпа дълбоко в добавеното време срещу Пирин