Слабо съдийство, ЦСКА 1948 се измъкна в Благоевград след дузпа дълбоко в добавеното време срещу Пирин

1
Снимка: cska1948.bg
- -

ЦСКА 1948 се измъкна в Благоевград, достигайки до равенство 1:1 при гостуването на Пирин Благоевград от втория кръг на Първа лига. Пирин поведе с гол на Преслав Йорданов в 5-ата минута. ЦСКА 1948 изравни с гол от дузпа на Ивайло Чочев в 96-ата минута.

Съдията Димо Димов свири много слабо и дискусионно. В няколко момента той взе решения, които ще бъдат много дълго коментирани. Освен това изпусна футболистите на два пъти, за да се стигне до по-сериозни стълкновения между тях.

Футболистите на Пирин имаха основателни претенции за дузпа още във 2-ата минута, но съдията Димо Димов и ВАР прецениха, че няма достатъчно аргументи, за да бъде посочена бялата точка. Петър Занев стреля, след което топката срещна ръката на Реян Даскалов, който спря пътя ѝ.

Пирин Благоевград поведе с 1:0 в 5-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на ЦСКА 1948 Алекс Колев изпусна Преслав Йорданов, а той на близката греда засече топката с глава и я вкара във вратата на Даниел Наумов.

След 11 минути игра Пирин направи бърза контраатака. Топката стигна до Андрей Йорданов, който центрира от десния фланг. В наказателното поле Китан Василев бе оставен съвсем сам и стреля от воле, но за свое нещастие прати топката право в гърба на Преслав Йорданов.

ЦСКА 1948 отговори със страхотно положение, което се появи пред Марио Топузов. Александър Колев центрира прекрасно отдясно. Топузов бе оставен без опека на далечната греда и овладя топката. Седмицата на гостите финтира вратаря Янко Георгиев, но вместо да стреля, той предпочете да подава и топката бе избита.

В 22-ата минута Октавио центрира остро в наказателното поле от пряк свободен удар, но изстрелът с глава на Александър Колев мина покрай десния страничен стълб на Янко Георгиев. В 37-ата минтуа Александър Александров центрира в наказателното поле на Пирин, където Алекс Колев стреля с глава, но покрай левия страничен стълб на вратата на Янко Георгиев.

Алекс Колев имаше страхотна възможност в 43-ата минута. Той можеше да се възползва от много груба грешка на защитниците на Пирин. Нападателят на ЦСКА 1948 стреля от 15-ина метра, но Янко Георгиев демонстрира чудесен рефлекс и спаси.

В самото начало на второто полувреме Георги Русев можеше да изравни резултата, но стреля над вратата.

Пирин стигна до добро положение в 62-ата минута, когато Казуки Такахаши намери Йорданов, който стреля от 20 метра, но топката мина над вратата на Наумов.

Янко Георгиев се наложи да се намесва решаващо в 80-ата минута след удар от фал на Джонатан Перейра.

Христофор Хубчев действа изключително несъобразително във втората минута на добавеното време на мача, когато закъсня с посягането си и фаулира Карлос Охене в наказателното поле на Пирин. Димо Димов първоначално не посочи бялата точка. Той обаче бе извикан да разгледа ситуацията с ВАР. След консултация със системата за видеоповторения съдията промени решението си и отсъди дузпа за ЦСКА 1948. Ивайло Чочев реализира наказателния удар за 1:1.

След реализираната дузпа феновете на Пирин се опитаха да нахлуят на терена с претенции към съдийството на Димо Димов.

В 101-ата минута Славчо Шоколаров центрира в наказателното поле на ЦСКА 1948, където Лазар Марин задържа Преслав Йорданов и не му позволи по този начин да стреля. Съдията Димо Димов не свири дузпа, а побърза да сложи край на двубоя, като дори не изчака да се намеси ВАР. Реферът сложи край на скандалното си съдийство в срещата.

Спортният директор на Пирин Светослав Дяков нахлу на терена, протестирайки срещу безобразното съдийство на Димо Димов. Полицията едвам удържа Дяков и играчите на Пирин, които протестираха срещу рефера.

ЦСКА 1948 има 4 точки в своя актив, а Пирин е с 1. В следващия кръг ЦСКА 1948 е домакин на Лудогорец, а Пирин гостува на Спартак Варна.