Славата повали Миньор в страхотна драма с 3 червени картона! Бесни фенове нахлуха, отмениха изравнителен гол за съмнителна засада (ВИДЕО)

0
- -

Струмска слава победи Миньор в мач от XXXI кръг на Втора лига. На градския стадион в Радомир стана истинско дерби, изпълнено с много драматични моменти, два червени картона и нерви по трибуните. В крайна сметка домакините се наложиха с 2:1.

Струмска слава поведе в 20-ата минута. След центриране от корнер, Кристиян Китов засече с глава за 1:0.

В 26-ата минута Божидар Васев стреля с левия крак от дъгата пред наказателното поле. Топката обаче профуча покрай лявата греда.

В 39-ата минута пък Струмска слава можеше да удвои аванса си. Костов бе изведен сам срещу вратаря. Леонтиев обаче успя бързо за скъси ъгъла и избие удара в корнер.

През втората част времето сериозно се влоши, като дъждът премина в сняг. Миньор пък натисна своя съперник, а това можеше да даде резултат в 66-ата минута. Драгомир петков не успя да улови мощен шут от над 30 метра. Божидар Васев направи добавка от вратарското поле, но право във стража на домакините, пропускайки страхотна възможност да изравни.

Секунди след това Християн Казаков стреля от границата на наказателното поле, но топката профуча покрай дясната греда.

В 73-ата минута обаче Струмска слава удвои аванса си след чудесна контраатака. Богдан Костов направи прекрасен индивидуален пробив, преминавайки през няколко футболисти на съперника, нахлу в наказателното поле и даде успореден пас. Борислав Николов пък 8-9 метра не срещна проблеми да прати топката в опразнената врата за 2:0.

Домакините изразиха бурно радостта си от попадението, при това точно пред агитката на Миньор. Последва нахлуване на няколко привърженици на гостите, които обаче бързо бяха усмирени от полицията. Феновете обаче събориха част от оградата, а и пратиха няколко предмета на терена.

В 81-ата минута Миньор върна интригата в мача. Божидар Васев у изстреля по земята от 12-13 метра намери долния десен ъгъл на вратата за 2:1.

120 секунди по-късно обаче перничани останаха с човек по-малко. Борис Тютюков понечи да удари с глава главата на Денислав Мицаков, който падна на тревата, а футболистът на Миньор получи директен червен картон. Дори и телевизионните повторения обаче не успяха да покажат дали действително бе нанесе удар.

Въпреки това, 5 минути преди края на редовното време Георги Купенов бе изведен сам срещу вратаря и прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради твърде спорна засада. Наставникът на перничани Христо Янев протестира бурно и получи директен червен картон.

В даденото продължение пък Антон Славчев получи втори жълт и съответно червен картон. Така Миньор доигра мача с 9 души.