Славия държи здраво седмото място и задълбочи кризата в Ботев Пд

0
- -

Славия се наложи с минималното 1:0 срещу Ботев Пловдив в мач от 31-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение в двубоя реализира Тони Тасев. С тази победа „белите“ се утвърдиха на седмото място и задълбочиха кризата в Ботев Пловдив.

В 27-ата минута се стигна до първото добро положение в мача. Красиан Колев получи топката в наказателното поле на Славия и стреля, но бе блокиран от футболист в бяло.

Две минути след това Венцислав Керчев сгреши при изнасянето на топката, Антонио Перера пресече подаването му и намери Антоан Бароан, който стреля от малък ъгъл, Николай Кръстев спаси, топката стигна до Дилан Мертенс, пред когото бе зейнала празната врата, но не я уцели и стреля в аут.

В 43-ата минута Роберто Пунчец получи контузия и бе принудително заменен от Яспер Ван Хертъм.

В 60-ата минута Антоан Бароан бе изведен очи в очи с Николай Кръстев, но вратарят запази самообладание и спаси.

Славия поведе в резултата в 69-ата минута. Галин Иванов демонстрира отличен поглед върху играта и намери по фантастичен начин Тони Тасев в наказателното поле на Ботев, а той с мощен шут не остави никакви шансове на Аргилашки – 1:0.

Славия вече в шест поредни мача няма загуба.

Славия се намира на седмо място в класирането с 52 точки, а Ботев е десети с 32 точки.