Славия не се даде без бой на Хайдук, но отново загуби и е аут Лига Европа (СНИМКИ)

0
slaviq haiduk 1
- -

Славия отпадна от турнира Лига Европа. „Белите“ се държаха достойно срещу Хайдук (Сплит) на Националния стадион „Васил Левски“, но отстъпиха с гол в края. Крайното 2:3 ги изхвърли от надпреварата, след като загубиха и първия мач с 0:1.

Точно Юрич даде ценна преднина на Хайдук в 24-ата минута. Велковски загуби от Башич, последва центриране в малкия пеналт, където Юрич от трудна позиция насочи добре с глава в десния ъгъл на вратата Стергиакис, който опита с плонж да избие, но неуспешно.

Лъч на надежда за „белите” проблесна в 44-ата минута, когато Карабельов бе фаулиран в пеналта, а съдията отсъди дузпа в полза на Славия. Галин Иванов бе точен от бялата точка и българският тим се оттегли на почивката при равен резултат.

В 54-ата минута италианският рефер отсъди дузпа за игра с ръка на Узунов в наказателното поле, а капитанът Цакташ реализира 11-метровия наказателен удар, с което шансовете на Славия станаха минимални.

„Белите” не се отказаха от битката и в 70-ата минута изравниха резултата. При центриране топката получи влезлият като резерва Шоколаров, той овладя на гърди и нанесе удар, който бе париран от вратаря. След това обаче Йомов с плътен шут направи 2:2.

Попадението донесе импулс в играта на Славия, а в 83-ата минута друга резерва – Милчо Ангелов, получи на чиста позиция след центриране на Йомов, но от близо стреля във вратаря.

Точка на спора сложи капитанът на хърватите Цакташ, който при центриране от корнер успя да отклони с глава в мрежата, оформяйки крайното 2:3.