Славия победи Септември пред погледа на Бербатов и Мартин Петров (ВИДЕО)

0
slaviq beroe 1
Снимка: beroe.bg
- -

Славия победи Септември в мач от XXVIII кръг на efbet Лига. На националния стадион „Васил Левски“ „белите“ се наложиха с 2:1. Двубоят бе изгледан на живо от Димитър Бербатов и Мартин Петров.

С успеха си възпитаниците на Златомир Загорчич събраха актив от 45 точки и се изкачиха на шесто място, измествайки от там Локомотив (Пд), който обаче е с мач по-малко. Септември пък остава на 13-а позиция с 22 точки.

Септември по чудо не поведе в 21-ата минута. Мартин Стоянов получи вдясно от наказателното поле и даде отличен успореден пас. Симеон Александров засече от границата на вратарското поле, но над напречната греда.

Гостите отговориха в далечен шут на Кристиян Стоянов, който обаче бе насочен право в Шейтанов и вратарят улови без особени затруднения.

В 28-ата минута Мартин Петков получи напълно необезпокояван на границата на наказателното поле. Ударът му обаче премина над вратата.

Славия поведе в 44-ата минута. Галин Иванов центрира отдясно. Тони Тасев пък от границата на вратарското поле засече неспасяемо с глава за 0:1.

В 51-ата минута Мартин Петков засече с глава центриране от фал. Топката обаче премина до дясната греда.

В 73-ата минута Якубяк шутира в долния десен ъгъл на вратата. Вуцов обаче улови сигурно.

180 секунди по-късно Славия сложи точка на спора. Кристиан Добрев намери пред вратарското поле Владимир Николов. Последният залъга с едно движение вратаря и защитник и на празна врата не сгреши за 0:2.

В 87-ата минута Септември все пак върна едно попадение. Кристиян Пешов от границата на вратарското поле не остави шанс за реакция на Вуцов за 1:2. За повече обаче възпитаниците на Светослав Петров нямаха нито сили, нито време.