Славия с лекция срещу Етър за първа победа във Велико Търново от 22 години(ВИДЕО)

0
384x216
- -

Славия победи с 2:0 като гост Етър в първия двубой от 18-тия кръг на родната ни Първа лига. Победата на стадион „Ивайло“ във Велико Търново бе първа за белите от 22 години насам.
Гостите решиха мача още в първите 30 минути на срещата, когато вкараха два гола.
От състава на Златомир Загорчич липсваха наказаните Галин Иванов, Славчо Шоколаров и Николай Дюлгеров.
В лагера на „болярите“ избухна скандал през седмицата, след като на тренировка се сбиха асистентът на Росен Кирилов Тодор Колев и полузащитникът Иван Стоянов. Кирилов пък не можеше да разчита на контузените Христофор Хубчев и Иван Петков.
Резултата откри Георги Йомов в 6-ата минута след асистенция на Дарко Тасевски. Илиян Мицански матира за втори път домакините в 27-ата минута, използвайки грешка в защитата на съперника. Заслуга за попадението имаше и Йомов, който принуди Крум Стоянов да сбърка и за нападател като Мицански бе детска игра да бутне топката в мрежата. Най-добрата възможност Най-добрата възможност за домакините се откри пред Даниел Младенов едва в 57-та минута, но ударът му с глава бе спасен с от националния вратар Георги Георгиев. Таранът Милчо Ангелов също опита да изненада стража на „белите“, но без успех.
Вратарят Христо Иванов спаси вратата си на два пъти след това от трети гол. Той на два пъти парира силни удари отблизо на Ради Кирилов и Георги Йомов. След което мача просто се доиграваше. В последните минути Златомир Загорчич направи и трите си смени и запази преднинаната на отбора си.