Славия с шести мач без загуба за първенство

0
slavia vitosha
- -

Славия победи с 2:1 при гостуването си на Витоша (Бистрица) в среща от 30-ия кръг на Първа лига и записа шести пореден шампионатен двубой без загуба – 4 успеха и 2 ремита.

Още в 3-ата минута домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Стефан Велков, но съдията не посочи бялата точка. В 12-ата минута Ивайло Димитров откри резултата в полза на гостите след пас на Галин Иванов. Голът падна при положение на засада. До края на полувремето вратарят на „белите” Георги Петков отрази удари на Петко Цанков и Даниел Пеев.

След почивката в 53-ата минута Костадин Велков изведе Галин Иванов, който след грешка на Георги Ангелов удвои аванса на гостите, разписвайки се във втори пореден мач. В 82-ата минута Георги Петков спаси опасен удар на Лъчезар Котев, който минута по-късно асистира на Орлин Старокин, оформил крайния резултат с първия си гол за Витоша. Домакините опитана натиск в заключителните минути, но без успех.

Така „белите” остават лидери в група „А” на втората осмица с 40 точки, а Витоша е на четвърта позиция с едва 9 точки.