Славия шокира безумно слаб Левски пред над 10 000! Косъма герой, „сините“ пак с червен картон (ВИДЕО)

0
- -

Левски се срина с гръм и трясък срещу Славия в мач от XXIII кръг на efbet Лига. Пред над 10 хиляди зрители на стадион „Георги Аспарухов“, „сините“ изиграха безумно слаб мач и загубиха с 1:2. Поражението можеше дори да е по-тежко, ако не бяха няколко пропуска на гостите, а веднъж и гредата помогна на тима от „Герена“. Въпреки че държаха топката в по-голямата част от времето, възпитаниците на Петър Хубчев цяло второ полувреме не успяха по никакъв начин да застрашат Стергиакис.

Освен всичко друго, Дени Алар получи директен червен картон в края на мача и е аут за дербито срещу Лудогорец за Купата. Мачът ще пропусне и Мартин Райнов, който натрупа жълти картони.

Левски натисна своя съперник още с началния сигнал, осъществи няколко опасни слизания към „бялата“ врата, но вместо да поведе, допусна гол в 7-ата минута. Филип Кръстев изведе чудесно Ивайло Димитров сам срещу вратаря, малко под ъгъл. Косъма много прецизно чукна с външната част на левия си крак покрай Миятович за 0:1.

В 11-ата минута Спиерингс се озова на добра позиция на границата на наказателното поле. Ударът му обаче бе слаб и право в Стергиакис.

120 секунди по-късно Славия по чудо не удвои аванса си. Ивайло Димитров елиминира пред вратарското поле Мартин Райнов. Вместо обаче да направи по-лесното и да вкара от непосредствена близост, Косъма стреля мощно в средата на вратата, където Миятович изби с глава.

В 15-ата минута неприятностите за Левски се увеличиха. Паулиньо бе изнесен на носилка след сблъсък с играч на Славия, а в последствие и откаран с линейка. На негово място в игра се появи Дени Алар.

В 22-ата минута Спиерингс изведе на чиста позиция в наказателното поле Робърта, който обаче не успя да нанесе хубав удар.

В 26-ата минута Галин Иванов проби отляво, нахлу в наказателното поле и стреля от почти нулев ъгъл. Миятович изби, топката се насочи към точката за изпълнение на дузпа. Там Филип Кръстев засече с глава, но в место в опразнената врата, прати топката над напречната греда.

Минутка по-късно Левски изравни. След центриране от корнер на Дени Алар, Найджъл Робърта засече неспасяемо с глава за 1:1.

В 41-ата минута Славия отново можеше да поведе. Нуно Рейш бе на път да сгреши фатално, след като му отнеха топката. Филип Кръстев остана сам срещу вратаря, но Миятович много съобразително скъси ъгъла и успя да избие в корнер.

В 49-ата минута късметът бе на страната на Левски. Ивайло Димитров овладя спокойно в наказателното поле и стреля по диагонала. Топката обаче срещна дясната греда на Миятович.

В 54-ата минута гостите все пак стигнаха до второ попадение. Галин Иванов проби мощно отляво, преодоля Деян Лозев и почти от аутлинията пусна към непокрития Ивайло Димитров. Нападателят първоначално не успя да нанесе добър удар от вратарското поле, но след това от легнало положение добута топката в опразнената врата за 1:2.

В 77-ата минута Славия организира скоростна контра. Ивайло Димитров получи на чиста позиция в наказателното поле, но стреля високо над вратата.

В 84-ата минута домакините поискаха дузпа за нарушение на Карабельов срещу Спиерингс. Главният съдия обаче не посочи бялата точка.

В 88-ата Янис Карабельов фаулира Дени Алар в центъра на терена, след което австриецът го изрита. За постъпката си нападателят получи директен червен картон.