0
slaviq dunav
Снимка: lap.bg
- -

Славия победи като гост Дунав в последен мач от XXV кръг на Първа лига. Столичани се наложиха с минималното 1:0. Както е известно, срещата трябваше да се изиграе вчера, но бе отложена заради наводнения терен на градския стадион в Русе.

Преди мача капитанът на „белите“ Георги Петков и играчът на домакините Божидар Васев получиха букети, тъй като празнуват рожден ден. Най-възрастният играч в Първа лига навърши 42 години, докато бившият футболист на Ботев (Пловдив) стана на 25 години.

Славия успя да поведе в 27-ата минута. Иван Минчев бе точен след чудесно изпълнение на фаул.

Домакините можеха да изравнят в 70-ата минута. Васил Шопов стреля от удобна позиция, но Георги Петков спаси.

В 89-ата минута русенци направиха фрапантен пропуск. След като Георги Петков излезе, центриране намери Луис Силва на 3-4 метра пред голлинията, на празна врата. Ударът с глава на футболиста на домакините, обаче не намери целта.

В заключителните секунди на мача и вратарят Мартин Луков се включи в атака, но и това не даде резултат за Дунав.