След 1 година: Неймар се завърна в игра в мач с 9 гола(ВИДЕО+СНИМКИ)

0
- -

Неймар, който скъса кръстните си връзки на 19 октомври 2023 година, се завърна в игра след 367 дни извън терените. Бразилският национал влезе като резерва при успеха на Ал Хилал над Ал Аин с 5:4 при гостуването си на стадион „Тахнун бин Мохамед“ в Обединените Арабски Емирства в мач от третия кръг в Шампионската лига на Азия.

Суфиан Рахими реализира гол за Ал Аин още в 7-ата минута, но той не бе зачетен след преразглеждане на ситуацията с ВАР заради засада. Ал Хилал пък на свой ред успя да поведе в 26-ата минута чрез Ренан Лоди. Домакините все пак стигнаха до гол, след като Рахими този път се разписа от редовна позиция и възстанови равенството в 39-ата минута.

В добавеното време на първото полувреме Ал Хилал наложи надмощието си и вкара два гола за по-малко от 180 секунди чрез Сергей Милинкович-Савич и Салем Ал Давсари, като по този начин гостите от Саудитска Арабия водеха с 3:1 преди почивката.

На старта на второто полувреме Ал Аин върна един гол чрез Матео Санабрия в 63-ата минута, две по-късно обаче Ал Давсари вкара втория си гол в мача, за да направи резултата 4:2 в полза на Ал Хилал. Головото шоу продължи в 67-ата минута, когато Рахими се разписа за Ал Аин, като по този начин резултатът стана 3:4.

Салем Ал Давсари оформи своя хеттрик в 75-ата минута, за да даде аванс от 5:3 на Ал Хилал. В 77-ата минута пък Неймар се появи в игра, като замени Насер Ал Давсари и по този начин изигра общо 26 минути с оглед на тринадесетте минути добавено време.

Ал Хилал остана с човек по-малко на терена в 82-рата минута, когато Ал Ал Булайхи бе изгонен. Ал Аин на свой ред върна интригата в двубоя в шестата минута от добавеното време, когато Софиян Рахими реализира дузпа. До края на срещата Ал Аин направи опит да се добере до точката, но не съумя.

Ал Хилал се изкачи до върха в Западната група в Шампионската лига на Азия с актив от 9 точки, докато Ал Аин е 11-и със само точка.