След 120 минути и драма с дузпи Ботев Враца остава в Първа лига!(ВИДЕО)

0
botev vraca otbor
Снимка: facebook.com/BotevVratzaOfficial
- -

Ботев Враца и Марек Дупница завършиха при резултат 1:1 ,след продължения баража за Пръва лига,но при дузпите Ботев Враца спечели с 4:2 . Мартин Смоленски откри в 50-ата със страхотно изпълнение, но Александър Близнаков изравни за гостите след сериозна грешка на домакините. В 110-ата минута Веселин Любомиров беше изгонен за два жълти картона. В началните минути на срещата липсваха опасните ситуации пред двете врати.

В 12-ата минута на Красимир Костов му се наложи да прави спасяване след изстрел на Християн Джаджаров. Две минути след това Даниел Генов изведе Спас Георгиев, който обаче стреля извън очертанията на вратата.

В 17-ата минута Браян Переа си освободи пространство за изстрел, но Константин Костадинов успя да избие в корнер.

В 26-ата минута Даниел Генов пусна пас успоредно на голлинията, но там нямаше негов съотборник, който да засече топката.

Минути след това Костадинов отрази изстрел с глава на Меси Биатумусока. След изпълнението на корнера, топката се отби в напречната греда. При следващата атака на врачани Мендоса пък нацели страничния стълб на вратата, пазена от Костадинов.

В 50-ата минута на двубоя Ботев Враца поведе в резултата. Росен Йорданов опита да изчисти топката, но тя попадна на крака на Мартин Смоленски до дъгата на наказателното поле, а той с мощен изстрел я прати във вратата на Марек за 1:0.

Десет минути след това Александър Башлиев стреля директно от корнер, но Костов внимаваше и улови.

В 83-ата минута Марек Дупница изравни резлутата. След грешка на Браян Мендоса Александър Близнаков стигна до топката и прехвърли Красимир Костов за 1:1.

В последната минута на редовното време Браян Переа пусна към Марко Мажуга, но Костадин Костадинов излезе, за да пресрещне футболиста на Ботев Враца и да му попречи да отправи точен изстрел. След съприкосновението между двамата обаче вратарят на гостите имаше нужда от медицинска помощ, но успя да продължи участието си в мача.

В 94-ата минута Даниел Генов получи от Браян Переа, но Костадинов отрази удара му.
След 100 минути игра Николай Ганчев се отскубна от защитата на Ботев по левия фланг, напредна на скорост, влезе в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл на Костов, но топката се оплете от външната страна на мрежата.

В 110 минута Веселин Любомиров от Марек получи червен картон . Даниел Генов си спечели много празно пространство половината на гостите и бе съборен от Любомиров, който получи втория си жълт картон, което означаваше и червен такъв. Така той остави своя отбор с човек по-малко.