След 3 месеца- Спартак загуби първата си контрола

0
- -

Спартак Пловдив загуби с 1:2 от Локомотив Пловдив U19 в първия си мач след 3-месечната принудителна пауза. Спарингът се състоя на градския стадион „Пловдив“. Наставникът на „гладиаторите“ Стефан Учиков не можеше да разчита на трима от основните си играчи – Любомир Цеков, Георги Стефанов и Николай Пърнаров.
И трите попадения паднаха през второто полувреме. В 64-ата минута Локомотив откри резултата с първия си точен удар. Защитник на „черно-белите“ стреля от фаул от около 30 метра и топката влезе под плонжа на влезлия на смяна вратар Дани Вълов за 0:1.
В 83-ата минута „смърфовете“ удвоиха преднината си след точно изпълнена дузпа, след като техен футболист бе съборен в наказателното поле.Две минути преди края Кирил Георгиев фиксира окончателното 1:2 с диагонален удар.
От днес Спартак продължава подготовка на своята база в очакване на баража за Трета лига.А пък юношите на Локо Пд се подготвят за 1/2 финал за купата на БФС срещу Лудогорец.