След 6 часа Лудогорец пак допусна гол у дома в евротурнирите

0
Снимка: ludogorets.com
- -

Лудогорец развали добрата си серия без допуснат гол в домакинствата в евротурнирите. През този сезон тимът победи Ситуеска (2:0) и Шамрок Роувърс (3:0) в Разград съответно в първия и втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Тимът пък финишира миналогодишната си кампания на континенталната сцена с 0:0 срещу Мидтиланд на „Хювефарма арена“ в мач от групите на Лига Европа.

Последният тим, вкарвал преди Динамо Загреб в дома на орлите, бе Брага. На 21 октомври миналата година португалците спечелиха с 1:0, като голът бе дело на Рикардо Орта в 7-ата минута. От онзи момент до този, в който снощи Оршич (6) прати топката в мрежата на Серджио Падт, бяха изминали точно 359 минути – 6 часа без една минута.

Крилото на Лудогореи Бърнард Текпетей пък отбеляза първия си гол в евротурнирите. Той успя да го направи в 23-тия си мач за орлите на континенталната сцена. Ганаецът има и един двубой за германския Шалке в Европа./ „Тема спорт“