След драма в продължението: Дербито Марек – Миньор остана без победител (ВИДЕО)

0
- -

Марек и Миньор (Пк) не излъчиха победител в мач от XXIV кръг на Втора лига. Регионалното дерби се проведе на стадион „Бончук“ в Дупница и завърши без попадения – 0:0.

След по-малко от 240 секунди игра Георги Божилов изведе Евгений Илиев сам срещу вратаря. Последният премина покрай Леонтиев и стреля. Топката обаче срещна дясната греда.

В 10-ата минута, след изпълнение на фал Тютюков бе изведен на ъгъла на вратарското поле, но прати топката над напречната греда.

В 62-ата минута Димитър Илиев засече с глава центриране от корнер, но топката премина на сантиметри от лявата греда.

Четвърт час преди края Николай Ганчев шутира много опасно от границата на наказателното поле по диагонала. Топката обаче не влетя в мрежата, а мина много близо до лявата сглобка на вратата.

В 80-ата минута Миньор по чудо не поведе. Андреас Васев проби отляво и пусна успореден пас. На метър пред вратарското поле напълно необезпокояван Божидар Васев засече, но високо над напречната греда.

В даденото продължение на терена настъпи истинска драма. След центриране от корнер, Запро Динев засече с глава от границата на вратарското поле. Пламен Младенов успя да избие, топката се отби в дясната греда и се насочи към мрежата, преди стражът да успее да я улови. Гостите вдигнаха победоносно ръце, искайки гол. Повторенията обаче показаха, че Младенов е успял да хване кълбото на самата голлиния и справедливо не бе отсъден гол.