След вкарана и спасена дузпа: Венецуела удари Мексико и е на 1/4-финалите на Копа Америка (ВИДЕО)

0
venecuela meksiko
Снимка: facebook.com/CopaAmerica
- -

Националният отбор на Венецуела по футбол се класира за четвъртфиналите на Копа Америка, след като се наложи над тима на Мексико с 1:0 в Ингълууд. В същото време отборът на Ямайка отпадна от надпреварата, след като загуби от Еквадор с 1:3 в Лас Вегас.

Венецуела продължи напред благодарение на дузпа заради несръчен шпагат на мексиканеца Хулиан Киньонес срещу Хон Арамбуру, като тя бе реализирана от капитана на тима Саломон Рондон в 57-ата минута на мача. Малко преди края на редовното време Мексико имаше шанс да изравни. „Ацтеките“ също получиха дузпа, но ударът на Орбелин Пинеда беше спасен от Рафаел Ромо. Това позволи на Венецуела да спечели мача и да завърши начело в Група „В“.

По-рано тимът на Ямайка отпадна от турнира, след като не успя да бъде на висотата на Еквадор. Пиеро Инкапие откри резултата в 13-ата минута, а „детето чудо“ Кендри Паес вкара дузпа в добавеното време на първата част, за да се превърне във втория най-млад голмайстор в историята на турнира със своите 17 години. Нападателят на Уест Хям Михаел Антони вкара единственото попадение за Ямайка в 54-ата минута, преди Алан Минда да оформи крайното 3:1 за еквадорците малко преди последния съдийски сигнал.

Мексико и Еквадор ще играят в неделя в сблъсък за второто място в Група „В“, което дава право на участие на четвъртфиналите.