Уникална драма! Сърбия отърва загуба от Словения в 95-ата минута, бивш футболист на Лудогорец се разписа

0
sarbiq sloveniq
Снимка: facebook.com/FudbalskiSavezSrbije
- -

Словения и Сърбия не излъчиха победител във втори мач за двата отбора от група „С“ на Евро 2024. На „Алианц Арена“ в Мюнхен съперниците си размениха по едно попадение за крайното 1:1.

В 8-ата минута шут на Ян Млакар бе спасен от Предраг Райкович.

В 27-ата минута Влахович стреля с глава, но не успя да затрудни Облак.

В 38-ата, когато словенците можеха да поведат. Тими Елшник нанесе удар от наказателното поле, но топката срещна гредата. При добавката пък Шешко не успя да порази целта.

В 42-рата Митрович стреля отблизо, но Облак с чудесна намеса запази нулевото равенство.

120 секунди след началото на втората част Тадич изведе Митрович сам срещу вратаря. И в тази ситуация обаче Облак бе безупречен.

В 58-ата минута Шешко стреля мощно под гредата, но Райкович успя някак да избие с една ръка в корнер.

Словения поведе в 69-ата минута. Елшни даде пас отляво, а от границата на вратарското поле бившият футболист на Лудогорец – Жан Карничник – засече в мрежата за 1:0.

Сърбия можеше да изравни само 180 секунди по-късно. Пас отдясно бе засечен мощно на границата на вратарското поле от Александър Митрович. Топката обаче разтресе напречната греда.

В 79-ата минута Карничник стреля извън наказателното поле по земя, но покрай дясната греда.

Малко по-късно, но на отсрещната врата, същото стори влезлият като резерва Лазар Самарджич.

Драмата настъпи в 5-ата минута на даденото продължение, когато Сърбия получи право да изпълни корнер. След неговото изпълнение Лука Йович засече неспасяемо с глава за крайното 1:1.