Сложиха на дузпата треньор на съперник на Лудогорец в Лига Европа

0
- -

Еспаньол е напът да срещне Лудогорец в Лига Европа с нов треньор. „Папагалчетата“ загубиха с 0:2 като домакини на Валядолид в кръга от Примера и столът на Давид Гайего съвсем се разклати. Отборът има само една победа от началото на сезона и вече се свлече в зоната на изпадащите.

Срещу Валядолид и късметът обърна гръб на Еспаньол. Централният защитник Фернандо Калеро удари греда още при 0:0, а по-късно беше изгонен. Освен това гостите поведоха след спорна дузпа за нарушение на Виктор Санчес срещу Оскар Плано при борба за висока топка.

През второто полувреме Калеро фаулира Сержи Гуардиола, който се измъкваше сам срещу вратаря и закономерно получи червен картон. И с 10 човека Еспаньол продължи да търси изравняването, но в добавеното време Оскар Плано вкара втори гол за Валядолид на контраатака. В четвъртък Еспаньол гостува на ЦСКА (Москва) в Лига Европа, а на 7 ноември посреща Лудогорец.