Смела и агресивна Белгия победи Румъния

0
448908824 1013643136794748 5954918152554214891 n
- -

Белгия победи Румъния с 2:0 и е почти на косъм от  класирането с за следващата фаза на Европейското първенство в Германия. Мачът беше интересен и много качествен. Истинско удоволствие беше  за футболните сетива срещата  на стадиона в Кьолн. Това беше поредно доказателство, как германците организират голямо първенство.

Белгия поведе с 1:0 още във 2-ата минута. Ромелу Лукаку подаде към Юри Тилеманс, който стреля от границата на наказателното поле на Румъния и вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Флориан Ница.

Румъния можеше да изравни резултата в 3-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Белгия, Раду Драгушин стреля с глава, но Коен Кастелс се намеси и изби в корнер.

Белгия направи много голям пропуск в 13-ата минута. Жереми Доку центрира в наказателното поле на Румъния, където Ромелу Лукаку овладя топката и стреля, но Раду Драгушин с шпагат успя да блокира удара му и топката излезе в корнер.

.

Пет минути по-късно Белгия организира бърза атака, при която Кевин Де Бройне подаде към Доди Лукебакио, който отправи хубав удар, но Флорин Ница демонстрира страхотен рефлекс и успя да плонжира и да избие в корнер. „Червените дяволи“ разиграха късо след това и Жереми Доку намери Ян Вертонген на първа греда, който шутира силно с левия крак, но над вратата.

Жереми Доку се освободи от двама футболисти на Румъния в наказателното поле в 31-ата минута и стреля много опасно, но Флорин Ница успя да спаси и да избие в корнер.

Денис Ман отправи удар в 46-ата минута, който не затрудни по никакъв начин Коен Кастелс.

Румънците организираха добра контраатака в 48-ата минута. Валентин Михъила навлезе в наказателното поле на Белгия и стреля, но над напречната греда в аут.

Кевин Де Бройне получи по-голямо пространство пред наказателното поле на Румъния в 52-ата минута, от което веднага се възползва и стреля, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Флорин Ница.

Трети гол на Ромелу Лукаку не бе зачетен на Евро 2024. В 63-ата минута Кевин Де Бройне пусна перфектен извеждащ пас към Лукаку, който излезе сам срещу Флорин Ница и прати топката му в долния десен ъгъл на вратата. След намесата на ВАР бе отсъдена засада на Лукаку при подаването на Де Бройне към него и попадението не бе зачетено.

Лукаку направи нов много сериозен пропуск в 66-ата минута. Нападателят получи топката в наказателното поле на Румъния, освободи се от един защитник и стреля, но Флорин Ница се намеси и спаси.

Румънците направиха много голям пропуск в 68-ата минута. Денис Ман излезе сам срещу Коен Кастелс и стреля, но белгийският вратар се отличи с впечатляващо спасяване.

Белгия поведе с 2:0 в 80-ата минута. Коен Кастелс изрита топката напред от своето наказателното поле. Защитата на Румъния действа много разконцентрирано, топката стигна до Кевин Де Бройне, който бе сам срещу Флорин Ница и не пропусна да се разпише.

Три минути по-късно Леандро Тросар получи добър пас в наказателното поле на Румъния, но вместо да стреля реши да подава към Ромелу Лукаку на празна врата, но топката не стигна до нападателя, защото беше пресечена.

Румъния можеше да намали своя пасив в 85-ата минута. Вут Фаес рискува излишно в наказателното поле на Белгия и бе надигран от Денис Алибек, който му отне топката и стреля, но Коен Кастелс се намеси и спаси.

Пред Ромелу Лукаку се откри нова възможност в 89-ата минута, но Флорин Ница отново спаси удара му.

Мачът завърши с победа на Белгия, която бе напълно заслужена.