Снарядите на Вион напомниха на голям мач на любимец на „червените“ фенове срещу Левски

0
tibo vion
Снимка: cska.bg
- -

Победата на ЦСКА-София над Ботев Bp ще се запомни най-вече с двата красиви гола Тибо Вион. Французинът се разписа с мощни шутове извън наказателното поле. Той често търпи критики (и основателно за играта си) от феновете, включително и за този мач. Но е редно и когато направи нещо красиво и ефективно, това също да се отбележи. А се оказа, че постижение като неговото не е имало в ЦСКА-София от почти 7 години.

За последно през есента на 2017-а един играч на „червените“ вкара два гола в един мач с удари извън наказателното поле. Това направи тогавашният любимец на феновете – Тиаго Родригес. При това срещу най-големия съперник – Левски. „Сините“ бяха повели с 1:0 с гол на Давид Яблонски. В средата на първата част само за няколко минути португалският халф на ЦСКА-София с две тупалки прати топката в мрежата зад Божидар Митрев. След почивката Левски изравни чрез Роман Прохазка и така се стигна до крайното 2:2.

Доста време мина и откакто ЦСКА-София вкара два гола извън наказателното поле, дори и авторите им да са различни. Това пък се случи за последно в първия кръг на сезон 2021/22. Тогава бе победен ЦСКА 1948 на стадион „Васил Левски“ с 4:2. Съперникът бе повел с 2:1, когато след почивката Амос Юга изравни с далечен удар в долния ляв ъгъл и грешка на вратаря Наумов. В последните секунди, вече при 3:2 за ЦСКА-София, те направиха контраатака, при която Кайседо изскочи сам срещу Наумов, преодоля го и преди да влезе в наказателното поле прати топката в мрежата./ „Мач Телеграф“