Созопол навакса 2 гола пасив и си тръгна с точка от Смолян(СНИМКИ)

0
rodopa sozopol
-

Двубоят между “Родопа” (Смолян) и “Созопол” (Созопол) завърши при резултат 2:2, след като домакините водеха с 2:0. Головете за домакините са дело на Теодор Стефанов в 28-та минута и Михаел Кисьов от дузпа в 77-та минута. Гостите успяха да намалят за 2:1 в 81-та минута чрез Борислав Трендафилов и Тодор Петков в 87-та минута, въпреки че играха с човек по-малко, след изгонването на Галин Димов в 76-та минута. Към съблекалнята пое и Тодор Петков от “Созопол”, отново заради червен картон в 90-та минута.

Срещата започна равностойно като двата отбора си размениха по няколко положения. Първи удар в рамката на противниковия отбор имаха момчетата водени от Петър Кюмюрджиев, когато Трендафилов се опита да изненада стража Тодор Малинов, но той си бе на мястото. Преди това добра атака сътвориха “зелено-белите” чрез Борислав Семетски и капитанът Теодор Стефанов. В 28-та минута Стефанов вкара много красив гол от фаул, заради спъване на Семетски, като под ъгъл стреля директно във вратата на Петър Рахнев. Последва атака за “Созопол” в края, на която Трендафилов се размина с топката в наказателното поле на “Родопа”.

Вторите 45-минути започнаха с натиск на гостите като около 65-та минута имаха две много добри положения, при които Малинов изби топката в ъглов. В 70-та минута главният рефер Николай Марков отсъди дузпа в полза на “Родопа”, заради нарушение срещу Михаел Кисьов.

Последва бурна реакция от играчите и треньорския щаб на тима от Созопол. Разправиите продължиха близо 5 минути, през които на терена влезна и Кюмюрджиев да търси обяснения за осъждането. В крайна сметка при тази ситуация Галин Димов получи жълт картон. В последствие той продължи с агресивното си поведение и налетя за физическа разправа с рефера от Пловдив, заради което получи червен картон и бе изгонен от терена.

11-ет метровия наказателен удар бе изпълнен от Кисьов, който не сбърка и изведе “Родопа” за 2:0 в 77-та минута. Радостта на домакините бе помрачена само три минути по-късно, когато след грешка в защитата на отбора на Данаил Бачков, Трендафилов намали за 2:1, а в 87-та Петков вкара за 2:2. Голмайсторът на изравнителното попадение бе изгонен от терена след втори жълт и съответно червен картон в края на редовното време на мача.

Така “Родопа” за втори пореден мач от първенството на “Трета лига”- Югоизточна група губи точки, въпреки че повежда убедително в резултата.