Спартак 1919 направи равен с израелци в контрола

0
- -

Юношите на „Спартак 1919″Плевен и израелският „Апоел“ (Хайфа) завършиха наравно 2:2 в контролна среща играна в Тетевен.
Пропуски в началото направиха Пламен Иванов, Християн Петков, Асен Русинов и завърналите се от Нотингам Форест, Йордан Желев и Теодор Георгиев.След пореден корнер пред израелската врата, Пламен Иванов центрира и Кристиян Георгиев се извиси над всички, за да открие резултата в полза на плевенчани.Срещата продължи с натиск на „Спартак“. Въпреки това, до полувремето резултата остана непроменен.През втората част, предвид приятелския характер на срещата, се направиха много промени, което наруши доминацията на „Гладиаторите“. Израелците бързо върнаха гол и стигнаха до пълен обрат в първите 10 минути на второто полувреме.
Едва след като допусна да губи в резултата, отбора на „Спартак“ се съвзе и продължи натиска си, но стигаше по-трудно до положения.Изравнителното попадение на Йордан Желев дойде след отлично изпълнен пряк-свободен удар, който намери горния ляв ъгъл на вратаря, оставяйки го без шанс да се намеси.Така срещата завърши наравно. Това бе 11-та международна контрола за юношите на Спартак 1919 за тази подготовка.