0
spartak varna otbor
Снимка: instagram.com/fcspartakvarna1918
- -

Спартак(Варна) победи Арда с 1:0 в откриващия мач на новия кръг от Първа лига. Срещата се игра във Варна.

„Соколите“ откриха резултата още в 10-ата минута. Дълго подаване достигна до Ромееш Ивей, а той намери Антонио Вутов на границата на наказателното поле. Вутов пое топката и стреля по земя с левия крак, като не остави шансове на Анатолий Господинов.

15 минути след това Арда стигна до опасно положение. Чинонсо Офор бе на добра позиция, но не успя да засече центриране.

В 30-ата минута Ахмед Ахмедов гардира добре топката и върна кълбото към Кристиян Илич. Неговият удар обаче бе неточен.

10 минути след началото на втората част Спартак Варна бе близо до втори гол. Господинов допусна сериозна грешка и топката се озова във Филип Лесняк. Той се опита да прехвърли вратаря на Арда, но не намери целта.

Малко след това стража на домакините Мартин Величков на свой ред допусна сериозна грешка. Все пак той я поправи, след като спаси удара на Станислав Иванов.

В 67-ата минута Офор стреля по земя от пеналтерията, но ударът му бе неточен.

В 79-ата минута Стефан Статев, който се появи като резерва, можеше да изравни, но Величков отново спаси с хубав рефлекс.

12 минути след това Мартин Величков показа отличен рефлекс, за да запази аванс на „соколите“. Гостите разиграха добре по левия фланг и Иванов центрира по земя. До топката стигна Стефан Статев, но стражът на Спартак спаси удара на резервата.

В 87-ата минута Матео Петрашило отправи страхотен изстрел от далечно разстояние. Господинов обаче се намеси с една ръка.