Спартак не се отказва! Би в Карлово в мач с много грозни сцени!

0
levski karlovo spartak plovdiv
- -

Спартак постигна шеста поредна победа в първенството на Югоизточна Трета лига.Срещата бе съпътствана от много напрежение и грозни сцени.
След равностойно начало на мача в 21’ главният съдия на мача Светослав Лазаров отсъди двоен фал и след като пусна топката в игра Ахмед Сюнетчиев директно стреля към вратата на Кристиян Милушев и реализира попадение. Страничният съдия обаче много правилно подаде сигнал, че голът трябва да бъде отменен, защото при двоен фал играчът няма право да вкара директно топката във вратата.

Това доведе до много грозни сцени, като целият отбор на Левски Карлово се нахвърли на главния съдия, а след намеса на полиция напрежението бе укротено, а играч на домакините бе изгонен с директен червен картон.
Веднага след това Спартак отговори със страхотен пропуск. Много силен удар на Свилен Щерев срещна и двете греди, но не попадна в мрежата.
Още на полувремето Христо Телкийски направи две смени, като на мястото на Мирослав Радев и Пламен Цончев влезнаха Ариф Ферадов и Цветелин Петров.
Спартак бе тотално преобразен и през второто полувреме играта бе изцяло в половината на домакините от Карлово. Тодор Тодоров и Ариф Ферадов направиха два сериозни пропуска, а в средата на полувремето и Давор Илиев влезе в игра.
В 73’ именно Илиев с пета намери Ариф Ферадов, който бе брутално съборен в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа, която не бе оспорвана от никого. Свилен Щерев пък застана зад топката и с много мощен удар откри резултата.
В 85’ завърналият се от Лудогорец юноша на Спартак Давор Илиев засече отлично подаване на Петко Петков и оформи крайното 0:2, носейки шеста поредна победа за Спартак.
Така след девет изиграни кръга Спартак е с актив от 20 точки и заема второ място в класирането, а в следващия десети кръг на 5 октомври от 16:00ч. “гладиаторите” приемат тима на Асеновец.