Спартак (Вн) доминира срещу Локо (Пд) през октомври

0
Снимка: facebook.com/ПФК-Спартак-Варна-Фен-страница
- -

Любопитни факти от домакинските мачове на Спартак Варна срещу Локо Пловдив за първенство, представени от „Тема спорт“:

За пръв път двата отбора играят във Варна на 26 март 1950 г., когато гостите бият с 2:1, но по-късно федерацията присъжда служебна победа с 3:0 за домакините.

Най-често двубоите във Варна са приключвали при следните резултати: 1:0 – 8 пъти (5 за соколите и 3 за железничарите), 2:0 – 5 пъти (4 за Спартак и 1 за Локомотив), 2:1 – 5 пъти (4 за варненци и 1 за пловдивчани).

Равносметката от последните 10 двубоя е: 5 победи за варненци, 2 равенства и 3 победи за железничарите.

През първите полувремена са реализирани 25 гола, а през вторите 45 минути са отбелязани 46 попадения.

Най-изразителната победа на домакините е с 5:0 на 27 септември 1997 г. Автор на единствения хеттрик в мачовете тогава е Христо Марашлиев.

Най-резултатният двубой в морската ни столица е победата на домакините с 5:2 на 22 февруари 1987 г. Главният съдия Величко Цончев от Велико Търново отсъжда общо 4 дузпи, по 2 за всеки отбор, които бяха реализирани от Cт. Найденов-Доктора от Спартак и Аян Садъков от Локомотив.

Най-резултатни от Спартак в двубоите във Варна са били: 3 – Пл. Казакав, Ж. Господинов- Жиката и Хр. Марашлиев. За Локомотив най-много голове – 4, са реализирали Хр. Бонев-Зума и М. Камбуров.

За Спартак са отсъдени 8 дузпи, а за Локо 3, като всички 11 са реализирани.

През октомври двата съперника са играли в морската ни столица 2 пъти: през 1963 година 4:0 за Спартак и през 1977 година 1:0 за домакините.

Последният мач между двата съперника във Варна на ниво елит е на 13 септември 2008-а – 1:1. Мачът на „Лаута“ е на 3 април 2009-а – 2:1 за Локо./ „Тема спорт“