Спартак взе пловдивското дерби в Трета лига!

0
spartak plovdiv nova
- -

Днес в Пловдив се състоя един от най-емблематичните мачове под Тепетата – дербито между Марица и Спартак. Гладиаторите спечелиха срещата с 2:0 като гост в сблъсъкът от 7-ия кръг на първенството в Югоизточната трета лига. Пламен Цончев (32) беше точен за гладиаторите през първата част, а през второто полувреме Свилен Щерев (62) наказа бившия си отбор пред около 400 зрители.

„Жълто-сините“ домакини определиха цена на билетите от 5 лева, а двубоят ще бъде ръководен от пловдивския рефер Георги Иванов.Маричани са на 3 място в класирането с актив от 15 точки, докато „гладиаторите“ са на шестата позиция с 11 точки. В днешния сблъсък дебют за спартаклии ще направи новият треньор на отбора Христо Телкийски.

В 19-ата минута пред Спартак се откри златна възможност за гол, която Свилен Щерев пропиля. Той получи топката в наказателното поле и стреля директно към вратата, но Начев се намеси и изби в корнер. В 31-рвата минута Марица отговори с удар на Александър Праматаров от фаул, който беше точен, но слаб. Веднага Спартак организира контраатака, при която Тодор Тодоров беше изпуснат на левия фланг. Той показа добра скорост и пусна успореден пас по земя към наказателното поле. На втора греда беше Пламен Цончев, който беше просто задължен да отбележи и не допусна грешка.

Спартак видимо играеше по-добре от своя противник и се чувстваше по-добре на терена. През втората част няколко далечни удара преминаха над вратата на Начев. В 62-рата минута Свилен Щерев наказа бившия си отбор. Той получи по десния фланг и с удар към далечния ъгъл преодоля Петър Начев за втори път.

Източник: Спортал.бг