Спасителят на ЦСКА-София от Бистрица се завръща сред титулярите! Профукалият дузпа – ще гледа отстрани

0
Снимка: cska.bg
- -

Голмайсторът на ЦСКА-София този сезон Евандро да Силва ще се за върне сред титулярите в предстоящия двубой с Ботев Пд за купата. Бразилецът донесе успеха срещу Витоша (1:0), като се разписа в 85-ата минута с глава, а 6 по-рано се беше появил на терена.

Този път Евандро ще стартира по левия фланг на атаката, където действа през по-голямата част от сезона. Резерва пък ще остане Джеси, който разочарова срещу Витоша.

Евандро се разписа с глава от движение след отлично центриране на Кери. Ирландецът отправи остра топка във вратарското поле и бразилецът я засече от упор. След срещата Кери направи любопитен коментар за изпълнението: „Лесна асистенция, когато на другия край на въдицата имаш сьомга“, написа британецът.

Евандро също изчетка съотборника си: „Благодаря ти много, братле, играеш доста добре, фен съм ти“. Бразилецът пък получи поздравления от няколко други чужденци, които имат опит по българските терени – екснападателят на ЦСКА-София Тони Уот, левият бек на Арда Матеус Леони и бившият нападател на Ботев Пд Фернандо Виана.

Промяна в 11-те на ЦСКА срещу канарчетата се очаква и на върха на атаката. На пейката ще седне Али Coy, който изпусна дузпа и стопроцентово положение сам срещу вратаря. Вместо него се очертава централен нападател да е Ахмедов, заменил го още в 55-ата минута в Бистрица. Бившият играч на Дунав на практика изпрати ЦСКА-София на полуфинал за купата, след като донесе успеха с 2:1 над Ботев Bp в предходната фаза.

Наказан за срещата в Коматево е халфът Рубен Пинто, който натрупа 5 жълти картона. Сблъсъкът с Ботев Пд е на 9 юни, сряда, от 21:00 часа.