Стана традиция: Аутсайдерът печели финала за Купата на България!

0
Снимка: fcarda.bg
- -

Стана традиция в последните 6 години финалистът, който е считан за аутсайдер на финала за Купата, да печели, пише „Мач Телеграф“. Тук говорим за аутсайдер, както според букмейкъри и специалисти, така и според мястото, което са заемали двата претендента в класирането на шампионата в съответните години. Може би последният победител, който почти всички очакваха да спечели и наистина го направи, бе Лудогорец през 2014 година. Тогава „орлите“ биха Ботев (Пловдив) в Бургас с 1:0.

Донякъде очакван бе и успехът на ЦСКА над Монтана през 2016-а. Въпреки това първодивизионният отбор в този сблъсък бе този от Северозапада. Все пак с публика и с име „червените“ победиха с 1:0.

Голям шок за „синята“ общност имаше през 2015 и 2018 година, когато фаворизираният Левски не успя да вземе трофея. В първата спомената година „сините“ се провалиха в Бургас срещу Черно море след продължения, а във втория – на Националния стадион срещу Славия след дузпи.

„Жълто-черната“ част на Пловдив пък бе покрусена през 2019-а, когато падна от Локомотив (Пд) с 0:1 след онзи знаменит гол с пета на Ален Ожболт.

„Червените“ фенове пък бяха разочаровани преди година, когато за 120 минути ЦСКА-София не можа да вкара гол на Локомотив (Пд), а след дузпи ликуваха „черно-белите“, триумфирали за втора поредна година под ръководството на Бруно Акрапович.

Лудогорец пък също изненадващо загуби от Ботев (Пд) през 2017 година на Националния стадион „Васил Левски“.

Остава да видим как ще бъде днес, след като ЦСКА-София поне според букмейкърите е безапелационен фаворит срещу дебютант в такъв мач, какъвто е Арда. Отборът от Кърджали в никакъв случай не бива да бъде подценяван, не само заради традицията от последните сезони, но и защото играе успешно срещу „червените“ и през този сезон бе победен единствено в последния мач на „Армията“, и то с късен гол.