Станислав Генчев използва 28 играчи в контролите, „син“ юноша е номер 1

0
stanislav genchev
- -

Атакуващият халф на Левски – Марин Петков – бе №1 за тима в контролите. 20-годишният национал взе участие и в петте проверки на сините. Той записа 298 минути в тях, като се отчете с три попадения и 1 асистенция. В голмайсторската листа зад него останаха Преслав Бачев с 2, а по едно добавиха Цунами, Майкон, Евертон и Асими Фадига. Французинът се отчете и с две асистенции, колкото има на сметката си и Фабио Лима.

На „Герена“ доволни от представянето на юношите

Левски запази мрежата си суха в четири от петте контроли – 2 победи и 3 равенства, като единствено допусна попадение в последната срещу Макаби Нетаня. Тогава израелският тим порази мрежата на два пъти – по един гол инкасираха Пламен Андреев и Матей Маркович. В тази серия без допуснато попадение сините обаче записаха две нулеви равенства – срещу Черно море и Арда.

Трима футболисти записаха най-много минути в проверките. Това са капитанът Цунами, централният защитник Келиан ван дер Каап и халф-бекът Майкон. Триото взе участие във всички контроли, като престоя на терена точно по 326 минути.

Треньорът на сините Станислав Генчев използва в спарингите 28 играчи, като 16 от тях бяха българи, а 12 – чужденци. Под рамката за столичани пък застанаха четирима вратари – Пламен Андреев, Матей Маркович, Иван Андонов и юношата Александър
Марков.

2:0 ще бъде чаканият резултат в Първа лига през сезона

Левски реализира девет попадения в петте си контроли, което прави средно по 1.8 гола на мач. Сините бяха по-резултатни през първото полувреме. Тогава паднаха пет гола, като три от тях бяха вкарани в първите 15 минути.

Две от новите попълнения – Алдаир и Майкон – играха и в петте проверки. Бразилецът дори се отчете с гол при разгромната победа над Септември София с 5:0 на „Герена“. Алекс Колев бе на терена в четири проверки, в които не успя да се разпише. Вратарят Матей Маркович застана под рамката в три спаринга, а Мустафа Сангаре игра в последната контрола срещу Макаби Нетаня. Единствено Клемент Икенна от новите не взе участие в нито една проверка./ „Тема спорт“