Станислав Генчев с една победа на „Колежа“

0
stanislav genchev
- -

Станислав Генчев ще изведе трети отбор на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив. Преди днес да се изправи с Левски срещу канарчетата, 43-годишният треньор води Локомотив София и Ботев, като познава само веднъж вкуса на победата от четири двубоя и то със столичните железничари, а не с жълто-черните.

За първи път младият специалист се изправи срещу пловдивчани в техния дом през сезон 2022/2023, припомня „Тема спорт“. Тогава воденият от него Локомотив София се наложи с 2:0 над Ботев. Карлос Франса даде аванс на столичните железничари в края на първото полувреме, а в 74-ата минута Станислав Костов оформи крайния резултат. Доброто впечатление, което остави с работата си в „Надежда“ му осигури мястото начело на Ботев Пловдив през следващата кампания.

Съвместната работа между Станислав Генчев и жълто-черните обаче тръгна по най-лошия сценарий и завърши по този начин, като след само шест двубоя бе уволнен от ръководството, с което не бе в добри отношения почти от самото начало. В тези мачове той записа четири загуби и две равенства, като три от пораженията бяха на стадион „Христо Ботев“. Първото дойде на 22 юли, когато настоящият му клуб – Левски му нанесе тежко поражение с 1:3. Рикардиньо и на два пъти Джавад ел Джемили вкараха за сините, а попадението на Мартин Секулич не успя да помогне на тима му. След това последва загуба и от Арда с 0:2 на „Колежа“. Жълто-черните отново бяха надиграни, а кърджалийци изковаха успеха си в края на първото полувреме с голове на Умар Сако и Станислав Иванов.

Капката, която преля чашата дойде на 20 август, когато новакът Крумовград си тръгна с победа 2:1 от стадион „Христо Ботев“. Дошлият малко преди това от Левски Ивелин Попов даде аванс за канарчетата в 21-ата минута, но в началото на второто полувреме Патрик Луан изравни, а седем преди края на двубоя Диего Рапосо донесе успеха на гостите. Сега предстои отново Станислав Генчев да изведе тим на „Колежа“ и ще се надява да повтори победата, която постигна с Локомотив София този път начело на Левски.