Стаси поведе Арда към победа над 10 „соколи“! (ВИДЕО)

0
arda otbor 1
Снимка: facebook.com/FCARDA.bg
- -

Арда победи Спартак (Вн) в мач от XXII кръг на Първа лига. На стадиона в Кърджали домакините се наложиха с 2:0. За успеха спомогна и това, че цялото второ полувреме гостите играха с човек по-малко.

Със спечелените 3 точки Арда събра актив от 35, колкото имат шестият Славия и седмият Левски. „Соколите“ пък остават на последната позиция във временното класиране с едва 12 точки.

Първото полувреме предложи солиден натиск на Арда. Това обаче не доведе до никакви опасности пред вратата на гостите, които от своя страна също по никакъв начин не застрашиха стража на тима от Кърджали.

Най-интересната ситуация дойде в 42-ата минута. Александър Цветков влезе грубо в краката на Абубакар Тунгара, въпреки че първо успя да избие топката. Първоначално главният съдия подмина ситуацията, но след това бе привикан от ВАР да изгледа всичко отново на монитора. След това Георги Кабаков промени решението си и вдигна директен червен картон на Цветков. Така Спартак остана с човек по-малко.

Наставникът на гостите – Димитър Димитров – пък си изкара жълт картон, след като влезе в пререкание с Кабаков, докато реферът се насочваше към монитора, за да прегледа ситуацията.

В 49-ата минута Станислав Иванов получи в наказателното поле, завъртя се и стреля. Фигуейредо обаче улови без затруднения.

120 секунди по-късно шут на Боруков премина покрай вратата.

В 53-ата минута Арда поведе. Беолусов не успя да изчисти вдясно от наказателното си поле. Иван Коконов си поведе и даде успореден пас. Станислав Иванов пък засече изключително прецизно, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

В 64-ата минута Иван Тилев от границата на наказателното поле нанесе мощен изстрел от въздуха. Топката обаче профуча покрай дясната греда.

В 80-ата минута Иван Тилев бе изведен сам срещу вратаря. Вместо да стреля, обаче той реши да търси подаване и топката бе изчистена от защитата на гостите.

Арда си подпечата победата в 86-ата минута. Светослав Ковачев проби отдясно, след което даде успореден пас. Иван Тилев пък от вратарското поле не сгреши за 2:0.