Страхотна драма! Англия попари Нидерландия в 90-ата минута и е на финал на Евро 2024 (СНИМКИ)

0
niderlandiq angliq
Снимка: facebook.com/EURO2024
- -

Англия победи Нидерландия във втория полуфинал на Евро 2024. На стадион „Сигнал Идуна Парк“ в Дортмунд възпитаниците на Гарет Саутгейт се наложиха драматично с 2:1. Голът на успеха падна в последната минута на редовното време. На финала „Трите лъва“ ще се изправи срещу Испания.

Нидерландия поведе в 7-ата минута. Шави Симонс открадна топката от Деклан Райс, напредна и с прекрасен удар от границата на наказателното поле опъна мрежата за 1:0.

Англия изравни в 18-ата минута. Хари Кейн получи в наказателното поле, но ударът му мина над вратата. След като ситуацията отмина, главният съдия бе извикан от ВАР да я разгледа повторно, тъй като нападателят бе уцелен в крака от Дъмфрис, но след като вече бе стрелял. Въпреки това, реферът отсъди дузпа. От бялата точка потърпевшият бе точен за 1:1.

Англия можеше да осъществи обрат в 23-ата минута. Фоудън преодоля няколко защитници на съперник и шутира покрай вратаря. Дъмфрис обаче успя да изчисти от самата голлиния.

Скоро след това Дъмфрис можеше за втори път да се превърне в герой за своя отбор. Ударът му с глава обаче разтресе напречната греда.

Англия отговори в 32-ата минута. Фил Фоудън шутира от дистанция, но топката срещна гредата.

В 65-ата минута Ван Дайк засече центриране от фал. Пикфорд обаче демонстрира страхотен рефлекс и успя да избие току пред голлинията.

В 78-ата минута англичаните не успяха да изчистят добре центриране в наказателното поле. Топката стигна до Шави Симонс, чийто удар обаче бе слаб и не затрудни вратаря.

В ответната атака Кайл Уокър получи вдясно от наказателното поле и даде успореден пас. От границата на вратарското поле пък Букайо Сака засече неспасяемо. Попадението обаче бе отменено заради засада на Уокър.

Точно когато изтекоха 90-те минута, Англия осъществи обрат. Оли Уоткинс с прекрасен диагонален удар на 2 метра от ъгъла на вратарското поле порази долния десен ъгъл на вратата за 1:2.