Страховита драма! Хърватия обърна Албания за 120 секунди, но изпусна победата в 95-ата минута

0
harvatiq albania
Снимка: facebook.com/cff.hns
-

Хърватия и Албания не излъчиха победител във втория мач за двата отбора от група „В“ на Евро 2024. На „Фолкспаркщадион“ в Хамбург съперниците направиха драматично равенство – 2:2. Така двата отбора имат по една точка, след като в първите си срещи допуснаха загуби.

Албания поведе още в 11-ата минута. Алани центрира отдясно, а от границата на вратарското поле Лачи засече с глава за 0:1.

В 20-ата минута шут на Брозович от границата на наказателното поле мина покрай дясната греда.

В 26-ата минута Майер центрира пред вратарското, където Петкович засече с глава, но над напречната греда.

180 секунди по-късно мощен шут на Хисах профуча над целта.

В 31-ата минута Албания пропусна страхотна възможност да удвои аванса си. Аслани бе изведен сам срещу вратаря. Ударът му от 11-12 метра обаче бе избит от Ливакович.

В даденото продължение Манай бе оставен напълно непокрит пред вратарското поле. Той плонжира и засече с глава центриране отдясно, но слабо и Ливакович улови без затруднения.

В 50-ата минута Сучич стреля много опасно към долния десен ъгъл. Стракоша обаче демонстрира страхотен рефлекс и успя да избие с една ръка.

Скоро след това Ковачич нанесе удар от дистанция. Топката рикошира в съперник и можеше да заблуди Стракоша, който все пак бързо се ориентира и улови.

В 67-ата минута Байрами проби, нахлу в наказателното поле и стреля, но встрани от вратата.

2 минути след това Перишич центрира центрира отляво. Пашалич засече с глава пред вратарското поле, но над напречната греда.

Хърватия изравни в 74-ата минута. Крамарич получи в наказателното и стреля. Топката мина между краката на Хисай и покрай вратаря за 1:1.

Само 120 секунди по-късно „ватрените“ стигнаха до обрат. Анте Будимир проби отляво, след което намери в наказателното поле Лука Сушич. Ударът на последния бе блокиран, но последва рикошет във влезлия като резерва Клаус Гязула и топката спря в мрежата на Стракоша за 2:1.

В последната минута на редовното време Ливакович изби опасен удар, насочен в долния му десен ъгъл, съхранявайки аванса на своя отбор.

Албания все пак изравни в 5-ата минута на даденото продължение. Клаус Гязула получи на точката за изпълнение на дузпа, откъдето с левия крак порази долния десен ъгъл на вратата за 2:2. По този начин той изкупи вината си за автогола, дарявайки точка на своя отбор.

ХЪРВАТИЯ: Ливакович, Юранович, Шутало, Гвардиол, Перишич, Брозович, Ковачич, Модрич, Майер, Крамарич, Петкович

АЛБАНИЯ: Стракоша, Хисай, Джимсити, Айети, Митай, Рамадани, Аслани, Лачи, Асани, Байрами, Манай