Страховита драма! С гол в 90-ата минута Спартак (Вн) обърна Локо (Сф) от 0:2 и вгорчи дебюта на Антон Велков

0
spartak varna ahmed ahmedov
Снимка: instagram.com/fcspartakvarna1918
- -

Спартак (Вн) победи Локомотив (София) в мач от XI кръг на Първа лига. На „Коритото“ в Морската столица „соколите“ се наложиха изключително драматично с 3:2. Двубоят бе дебютен за Антон Велков начело на столичани.

Спартак можеше да поведе след по-малко от 90 секунди игра. Ахмед Ахмедов получи на границата на вратарското поле, с гръб към вратата. Нападателят се завъртя и стреля, но Любенов изби.

В ответната атака обаче Локомотив откри резултата. Анте Аралица с чудесен успореден пас намери в наказателното поле Анисе Бру, който от своя подаде на чакащия вляво от него Красимир Станоев. Последният пък без проблеми порази целта за 0:1. Попадението падна едва 1,45 секунди след първия съдийски сигнал.

В 8-ата минута Анисе Бру центрира остро отдясно. Ангел Грънчов пресече с шпагат, но пък можеше да си вкара автогол. Все пак, за радост на домакините, топката премина до лявата греда, излизайки в корнер.

5 минути по-късно гостите удвоиха аванса си. Анте Аралица с прекрасен диагонален пас намери Анисе Бру, който се вклини между Виктор Митев и вратаря, след което на празна врата нямаше как да сгреши за 0:2.

Спартак намали изоставането си в 28-ата минута. Кристиан Илич от границата на вратарското поле прати топката в горния ляв ъгъл на вратата за 1:2.

В 44-ата минута Филип Лесняк стреля коварно от над 25 метра. Александър Любенов обаче изби в корнер отиващата в долния ляв ъгъл топка.

В 52-ата минута Нтоналнто Атска получи в наказателното поле и стреля мигновено. Вратарят на домакините обаче успя да избие с една ръка.

В 58-ата минута Ивей Ромееш изведе в наказателното поле Па Конате, чийто изстрел обаче мина до дясната сглобка на вратата.

60 секунди по-късно Спартак все пак изравни. Антонио Вутов даде чудесен извеждащ пас за Ахмед Ахмедов, който с удар по диагонала прати топката в мрежата за 2:2.

В 64-ата минута шут на Ивей Ромееш премина встрани от вратата.

Спартак стигна до победата в 90-ата минута. Ахмед Ахмедов излезе сам срещу вратаря, но ударът му бе избит. Топката стигна до Ивей Ромееш, който от неголям ъгъл и през шпагата на Диме Димов порази целта за 3:2.