Струмска слава и Марек с атрактивно равенство

0
arda strumska slava
- -

Марек завърши наравно 1:1 като гост на Струмска слава в мач от 5-ия кръг на Втора лига. Радомирци откриха през първата част, а дупничани стигнаха до изравняване към края.

Двубоят започна равностойно, като първата чиста възможност за гол дойде в 14-ата минута и бе създадена от домакините. Тогава Борислав Николов бе изведен сам срещу Константин Костадинов и без да се забавя прониза мрежата му за 1:0. През тази първа част Марек на три пъти осъществи опасни влизания в наказателното поле на противника, но без удар към вратата.

След почивката дупничани заиграха по-остро, но отново чистите голови положения почти липсваха. От своя страна Струмска слава можеше да покачи резултата в 70-ата минута. Тогава отново бившият играч на Марек Боби Николов получи добра топка в наказателното поле, но шутът му от движение бе спасен от Костадинов. Оттук насетне гостите наложиха натиск и пренесоха напрежението пред вратата на радомирци. В 81-ата минута Александър Аспарухов уцели страничната греда с фалцов удар. Минута по-късно дойде и изравняването. Топката попадна в Николай Ганчев, който с шут в долния ъгъл матира Драгомир Петков за 1:1. В оставащите минути и двата тима можеха да стигнат до победата, но не бяха точни в завършващата фаза и двубоят приключи при равен резултат.