Сватбата на късмет за Локо (Пд)

0
- -

Съдийската комисия към БФС повери двубоя Локо (Пд) – Левски на Ивайло Стоянов. Сватбата, както е популярен този рефер, вече има зад гърба си 5 сблъсъка между двата отбора. В тези за първенство паритетът е пълен – по две победи за двата отбора.

Не така обаче стоят не щата в турнира за Купата на България. Той бе съдия и на четвъртфинала за Купата между Локо и Левски през 2012 година. „Сините“ бяха напът да победят, след като водеха до последната минута с 1:0. Попадението вкара Тони Калво. След корнер и грешка на резервния тогава вратар Божидар Митрев, „черно-белите изравниха чрез Михаил Венков. В продълженията пък с гол на Здравко Лазаров стигнаха и до пълен обрат. В този двубой Ивайло Стоянов вдигна три червени картона – на Базил Де Карвальо от домакините, както и на Христо Йовов и Кристовао Рамос от „сините“.

Като цяло Левски има равен баланс при него в турнира за Купата – две победи и две загуби, както и едно реми. Равенството обаче също си бе болезнена загуба – с дузпи от Черно море през октомври 2018 г. Най-слабо бе съдийството му във финала за Купата през 2015 между „сините“ и варненци. Тогава той спести червен картон за Борислав Стойчев от Левски, а после не посмя в 117-ата минута да даде явна дузпа за столичани.