Светослав Вуцов е героят за Славия при равенството срещу Черно море

0
- -

Черно море и Славия завършиха 1:1 в мач от 11-ия кръг на Първа лига, който се игра на „Тича“. „Моряците“ могат много да съжаляват, че не успяха да стигнат до победата.

Славия създаде първата опасност в мача в 3-ата минута, когато Венцислав Керчев стреля от дистанция, но топката срещна напречната греда на вратата на Иван Дюлгеров.

Съдията Волен Чинков свири дузпа за Черно море в 11-ата минута, след като Емил Виячки фаулира Леандро Андраде в наказателното поле на Славия. Родриго Енрике изпълни доста несъстоянително дузпата и ударът му бе отразен от Светослав Вуцов, който хвана ъгъл и успя да спаси.

Черно море поведе в резултата в 27-ата минута. Питър Макрилос загуби топката от Васил Панайотов, а след това Леандро Андраде подаде към Евгений Сердюк, който стреля под плонжа на неубедителния Светослав Вуцов, пращайки топката във вратата му.

Черно море направи много сериозен пропуск в 42-ата минута, когато Евгений Сердюк направи добър пробив и излезе срещу Светослав Вуцов, но вратарят на Черно море успя да отрази удара му.

Славия успя да изравни резултата в 53-ата минута, когато Радослав Кирилов стреля, ударът рикошира в гърба на Кристиан Добрев. Топката попадна в Тони Тасев, който отблизо не пропусна да я прати във вратата на Иван Дюлгеров.

Черно море можеше да възстанови предимството си след това, след като Велислав Василев много добре отигра една ситуация в наказателното поле на Славия, но ударът му бе отразен от Светослав Вуцов.

Родриго Енрике и Евгений Сердюк направи пропуски пред вратата на Славия в 72-ата и 74-ата минута.

Пред Стефан Велев се откри добра възможност в 88-ата минута, но ударът му бе спасен от Светослав Вуцов.

Минута по-късно след центриране в наказателното поле на Славия последва удар с глава на Живко Атанасов, но топката излезе в аут.

Славия е четвърти с 19 точки, а Черно море е пети със 17 точки.