levski cska 1948 mustafa sangare
- -

Мустафа Сангаре е на гребена на вълната и това се вижда ясно. Нападателят за пръв в кариерата си има такава успеваемост, ако не броим началото на кариерата му в Расинг Париж, където обаче играе на такова ниво, че дори и във Франция не могат да го хванат радарите.

В Мали се прехласнаха по новия любимец на „сините“ фенове

В неделя той за пръв път в кариерата си вкара 2 гола в един мач. Така вече има 5 попадения. А това бе таван за него в два от предишните му клубове – Борго и Варзим, откъдето дойде на „Герена“.

Освен това трябва да отчетем и друг факт. Сангаре за пръв път стига до такава бройка голове, без да е изпълнил дузпа. В Борго той има цели 3 попадения от бялата точка, а в Португалия – 1. До този момент обаче „сините“ не са получавали правото да изпълнят дузпа, нищо че в няколко срещи имаха претенции за нарушения срещу тях в наказателното поле.

Освен това с второто си попадение в двубоя Сангаре изравни успеваемостта си през първата част на мачовете с тази след почивката. И вече има паритет 13:13. На „Герена“ обаче все още има да наваксва. Головете му през първото полувреме са 2, а като резерва има 3./ „Мач Телеграф“