Титулярният страж на Ботев (Пд) увисна за „Армията“

0
- -

Титулярният вратар на Ботев Пловдив Георги Аргилашки получи сериозна контузия по време на двубоя между дублиращия тим и Спартак Варна от Втора лига, спечелен с 3:2. Стражът бе заменен на почивката, а причината е контузия в рамото. В последната минута на първата част Аргилашки се сблъска със съперников нападател и получи травма.

Вчера вратарят премина медицински изследвания, а днес му предстоят нови. След тях ще се знае колко дълго ще отсъства. Той е под сериозна въпросителна за гостуването на ЦСКА-София, съобщава „Тема спорт“. Двубоят е на 19 май, четвъртък, от 18:00 часа на стадион „Българска армия“. През този сезон 30-годишният стражът има 26 мача 6 елита. Негов дубльор е австриецът Хидайет Ханкич.

Георги Аргилашки има договор с Ботев Пловдив едва до края на кампанията, след което става свободен агент. Между него и клуба обаче текат преговори за удължаване на контракта. Нищо чудно те да дадат резултат в близките дни и вратарят да подпише ново споразумение.