0
cska 1948 pedrinio reqn daskalov
Снимка: facebook.com/fcCSKA48
- -

ЦСКА 1948 напусна континенталната сцена, след като загуби и гостуването на ФКСБ – 2:3. В Букурещ обаче тимът от Бистрица показа доста повече от това, което направи на „Васил Левски“ миналата седмица. И остана на някакви си 10-ина минути от сензацията да елиминира именития противник и да продължи в третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Софиянци сякаш бяха на една ръка разстояние да натрият носа на ексцентричния собственик на комшиите Джиджи Бекали, който се бе зарекъл, че ще стане овчар, ако отборът му отпадне. Те обаче накараха единствено ексцентричният бизнесмен да поизтръпне, а след мача надменно да заяви: „Казах, че ще победим и го направихме. Аз познах! Нямаше интрига, вкараха ни два гола с два удара към вратата. Но съм разочарован от моите играчи. Трябваше да спечелим с три-четири гола разлика, да може отборът да съхрани сили за следващите мачове. Джокович беше най-добрият, само той не ме подведе“, гневеше се Бекали.

До 82-ата минута ФКСБ губеше насред Букурещ с 1:2. Смените на Атанас Рибарски на почивката дадоха резултат и гостите значително подобриха представянето си и показаха клинична точност – с два изстрела вкараха две попадения. Тогава обаче дойде непредизвикана грешка на Гурища, която веднага бе наказана с гол във вратата на Наумов. И само този момент на двубоя показа, че колкото и ЦСКА 1948 да бе близо до хвърляне на бомба и отстраняване на съперника, същевременно бе толкова и далеч. Пресечена топка, два отлични бързи паса и още по-красив фалцов удар, спрял в мрежата. Тези няколко секунди просто доказаха, че румънците имат нещо в повече. И това се затвърди точно минутка след гола, когато българският тим също разцъка технично в пеналта, но Бирсент Карагарен не успя да уцели вратата.

От всичко по малко и накрая става много. Малко повече грешки в София, още толкова в Букурещ и ето ти аванс за ФКСБ. Малко повече самочувствие в полза на румънците, малко повече скоростни и технически данни, доста повече опит в такива двубои и ето ти вече достатъчно предимство, което да позволява на домакините да гледат високомерно на подобен двубой. Защото, ако бяха малко по-концентрирани, до 25-ата минута можеха да водят с 2:0 и наистина да си свиркат.

Като цяло ЦСКА 1948 показа потенциал, но не бе готов за следващата крачка в Европа. Съставът още не е балансиран, има слаби постове в него. Възпитаниците на Атанас Рибарски показаха, че могат да се сборят и да удрят, но не и да диктуват темпото и събитията. У нас обаче нещата са други. И може би това накара благодетелят на клуба Цветомир Найденов да напише във фейсбук: „Футболните хора много ще ги болят главите този сезон“.