Топузов след загубата в Перник: Съдията ни ощети!

0
ivan topuzov
- -

Банско загуби гостуването си на Миньор (Перник) с 1:3 в мач от 6 кръг на Югозападната Трета лига. Ето какво каза пред официалния сайт на Банско след края на двубоя – Иван Топузов, един от помощниците на старши треньора Борис Галчев:

-Поражение от Миньор (Перник), но можеше ли да вземете нещо от двубоя?
-За да бъдем честни, домакините влязоха много по-добре през първото полувреме и имаха повече положения. Логично поведоха в резултата, а след това можеха да вкарат и втори гол, но се справихме. След това обаче – през второто полувреме, до 80-ата минута, контролирахме нещата и съвсем заслужено изравнихме за 1:1. Накрая дори можеше да спечелим, но и съдията ни ощети сериозно.

-Какво се случи в последните минути на двубоя?
-След като вкарахме за 1:1, мачът наистина стана напечен. В 87-ата минута Миньор ни вкара втори гол, като преди това обаче Дидо Христов игра с ръка в нашето наказателно поле. Съдията Стоян Арсов вместо да даде фаул за нас, при последвалата атака ние направихме нарушение. След фаула имаше корнер, след който Миньор поведе с 2:1.

-Въпреки това, отново сте имали възможност да стигнете до гол?
-В 92-ата минута след центриране в наказателното поле на Миньор, техен футболист игра с ръка, но съдията не даде дузпа. След това ни каза, че при центрирането е имало рикошет и топката след рикошета се ударила в ръката на футболиста на Миньор. Аз бях на няколко метра от ситуацията, никакъв рикошет нямаше – топката се удари в ръката му, а центрирането беше от 4-5 метра, а не от съвсем близко разстояние. Според мен съдията ни ощети и в тази ситуация, мачът накрая стана нервен и той не пожела да даде дузпа.

-Вместо с шанс да изравните, накрая получихте трети гол?!
-В последните секунди ни вкараха третото попадение и съдията веднага след него даде край на мача.

-Как определяш старта на сезона за Банско?
-Сравнително добър старт с изключение на някои моменти, като въпросното първо полувреме с Миньор сега в Перник, както и части от двубоя с третия отбор на ЦСКА 1948. В Сливница например двубоят си беше закономерно равенство (0:0).

-Какви са амбициите ви в това първенство?
-Нямаме конкретни амбиции за класиране, но всяка година се стремим да сме в Топ 5. Колкото по-нагоре в класирането сме, толкова по-добре. Групата този сезон е по-силна от миналия, има доста равностойни отбори и няма аутсайдери.

-Предстои ви мач със Септември (Симитли) в сряда в междинен кръг. Какво очаквате от срещата?
-Септември въобще не е за подценяване и това, че засега след първите кръгове е на предпоследно място, не означава нищо. Треньор им е Стефан Гошев, който ни е бил треньор – на мен и Борис Галчев, в Пирин (Благоевград), имат добри футболисти. Трябва да влезем здраво в мача, а не както с Миньор преди два дни.

-Работите ли с младите състезатели, защото клубове като Банско и останалите от Трета лига могат да помогнат с опит в мъжкия футбол?
-Точно към това се стремим, да даваме път на младите и ние в Банско го правим. Имаме млади момчета, част от тях са и местни тук от региона. Ибрахим Шериф е само на 16 години, а в три от досегашните шест мача, стартира като титуляр. Тео Чолев наскоро навърши 18 години, а вече има доста мачове в мъжкия футбол. Само от тяхната работа и представяне зависи докъде ще стигнат в професионалния футбол.