Треньорът на дубъла на Левски и бивши „сини“ футболисти взимат Про лиценз

0
- -

Треньорът на дублиращия отбор на Левски Йордан Петков, който наскоро навърши 49 години, ще има възможност да запише лиценз Про. Той премина през първото сито, като предстои второто. Той ще положи изпит на 7 април, понеделник, в НСА. Процедурата по него включва: Писмен тест „Теория на футбола“, както и „Владеене на футболна терминология на чужд език“. Оценяващата комисия е в състав: Петко Петков – заместник директор на треньорската школа и Доц. Юри Николов – ръководител на курс УЕФА ПРО.

Петков застана начело на Левски II в началото на сезон 2024/25 година. Той е бивш наставник на юношите на сините до 17 и до 19 години. В периода 2019-2023 година е национален селекционер на юношеските отбори на България до 17, до 15, до 16 и до 19 години. През 2022-ра класира националната селекция до 17 години на финалите на европейското първенство в Израел.

Бившите национали и футболисти на Левски, Захари Сираков и Живко Миланов, също са част от групата треньори, които ще се опитат да вземат УЕФА ПРО лиценз. Сред останалите кандидати има още доста интересни имена. Прави впечатление, че в списъка са и настоящият, и бившият треньор на ЦСКА 1948 – Борислав Кьосев и Иван Иванов-Русия.

Списък на кандидатите за участие в курс УЕФА ПРО, допуснати до квалификационна проверка:

1. Андрей Андреев
2. Атанас Рибарски
3. Атанас Стоилов
4. Божидар Костадинов
5. Борислав Кьосев
6. Васил Петров
7. Веселин Минев
8. Георги Онов
9. Даниел Моралес
10. Живко Миланов
11. Захари Сираков
12. Ивайло Василев
13. Ивайло Семерджиев
14. Иван Иванов
15. Ивелин Петков
16. Иво Градев
17. Йордан Петков
18. Йордан Юруков
19. Кириякос Георгиу
20. Красимир Петров
21. Мартин Димитров
22. Михаил Цоков
23. Радостин Александров
24. Силвия Радойска
25. Танчо Калпаков
26. Тодор Киселичков
27. Христо Господинов
28. Цветомир Ангелов

0 0 votes
Article Rating
Абонирай се
Известие от
guest
0 Comments
стари
нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments