Царско село отнесе Пирин и нажежи до червено битката за оцеляване в родния елит (ВИДЕО)

0
Снимка: fctsarskoselo.com
- -

Царско село победи убедително Пирин (Благоевград) в мач от плейаутите на Първа лига. На собствения си стадион „царете“ се наложиха с 3:0 и нажежи до червено битката за оцеляване. Със спечелените 3 точки столичани се изравниха с Ботев (Вр) на третото място във втората четворка, което дава право на бараж срещу четвъртия във Втора лига. Макар и малко вероятно, възпитаниците на Макопи имат дори теоретичен шанс за директно спасение, за сметка на Локо (Сф).

Царско село поведе още в 11-ата минута. Бодуров сгреши при изнасянето. Валентино Пулиезе пресече в центъра на терена и с пета намери до себе си Венцислав Христов. Последният направи напредна сам и бомбен изстрел на 3-4 метра пред наказателното поле намери горния десен ъгъл на вратата за 1:0.

В 19-ата минута Царско село удвои аванса си. Реди Каса развинти отдясно Христофор Хубчев и центрира отлично. Вячеслав Велев не успя да изчисти с глава, Венцислав Христов овладя и с плътен удар в близкия ъгъл вкара втория си гол в мача и втори за домакините – 2:0.

10 минути по-късно Лукас Мартинс шутира опасно от дистанция. Янко Георгиев обаче внимаваше и изби в корнер отиващата в долния му десен ъгъл топка.

Секунди след това футболист на „царете“ центрира остро в наказателното поле. Никой не успя да играе с топката, която насмалко да влети за трети път в мрежата на гостите, но за тяхно щастие този път срещна дясната греда и излезе в аут.

В 43-ата минута Реди Каса стреля много опасно директно от фал. Топката летеше към горния ляв ъгъл на вратата, но Янко Георгиев демонстрира отличен рефлекс, разтегна се максимално и успя да избие в корнер.

В 57-ата минута Царско село можеше окончателно да сложи точка на спора. Изстрел от дистанция на Реди Каса обаче профуча на сантиметри от лявата греда.

120 секунди по-късно Пирин можеше да върне интригата в мача. След центриране от фал в наказателното поле, Станислав Костов засече с десния крак от въздуха, правейки безпомощен Хадим Ндиае. След продължително разглеждане на ситуацията с ВАР, обаче бе взето решение, че нападателят е буквално с милиметри в засада и голът бе отменен.

В 70-ата минута Царско село си подпечата победата. Николай Бодуров фаулира в наказателното поле Джереми Петрис, за което главният съдия отсъди дузпа. Ударът от бялата точка на Реди Каса пък оформи класиката 3:0, макар и Янко Георгиев да успя да докосне топката.

В 87-ата минута Пирин можеше да върне поне едно попадение. Хубчев центрира отляво, Николай Николов засече от границата на вратарското, но вместо в опразнената врата, прати топката в напречната греда.

В 91-ата минута Пирин отправи първия си точен удар в мача. Той бе дело на Христофор Хубчев, но по-скоро за статистиката, тъй като по никакъв начин не затрудни Ндиае.