Царско село вдигна купата и тресна Арда (ВИДЕО)

0
carsko selo 1 1
- -

Царско село победи Арда (Кърджали) в дербито от XXVII кръг на Втора лига. Новият член на Първа лига се наложи с 2:1 като домакин.

Преди началото на мача воденият от Никола Спасов отбор бе награден с купата за шампион на Втора лига. Награждаването и двубоя бяха изгледани от куп известни личности, сред които Весела Лечева, Наско Сираков, Станимир Стоилов, Емил Велев, Тити Папазов, Александър Александров-Кривия, Христо Крушарски, Чавдар Цветков, Александър Станков и Недялко Москов и др.

Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на легендарния Динко Дерменджиев, който почина по-рано днес на 77-годишна възраст.

Минчев откри за 1:0 в 15-ата минута, след като засече центриране на Емануил Манев.

Вторият гол за Минчев и Царско село дойде в 55-ата минута. Той реализира 27-ия си гол за сезона, след асистенция на Атанас Кабов.

Гостите от Арда намалиха в 82-ата минута след грешка в защитата на Царско село, от която се възползва Лукас Мартинс, намалявайки за 1:2.

В продължението на двубоя Арда пропусна да изравни и да вземе точка от мача. Гостите имаха сериозни претенции за дузпа след като Венцислав Христов падна в наказателното поле след съприкосновение с Борислав Балджийски. Стефан Апостолов обаче прецени, че няма основания за отсъждане на дузпа, а Лукас Мартинс пропусна отлично положение за Арда.