0
cska 1948 otbor
Снимка: facebook.com/fcCSKA48
- -

ЦСКА 1948 прие кипърския Пафос в първи мач от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Резултатът от мача е 1:1. Муамир Танкович откри резултата след 10 минути. Марио Илиевски изравни в 29-ата минута.Пълният обрат за „червените“ стана факт в 50-ата минута, когато Талис реализира дузпа.

Срещата на Националния стадион „Васил Левски“ е предавана пряко по DIEMA SPORT, а в Gong.bg ще проследим всичко най-интересно.

На стадиона за срещата пък беше треньорът на ЦСКА-София – Томислав Стипич, който гледа българския тим, след като неговият отбор ще играе срещу ЦСКА 1948 в следващия кръг на efbet Лига. Срещата стартира с по-голямо предимство за кипърския тим, който опита да притисне максимално нашите представители.

В осмата минута кипърците стигнаха до сериозен шанс, след като Муамер Танкович беше намерен непокрит в наказателното поле на ЦСКА 1948 и шутира, но Петър Маринов спаси. При последващата атака обаче Пафос откри резултата. Муамер Танкович от втория си опит в срещата се разписа във вратата на Маринов, след като получи пас отляво и отблизо матира българския вратар.

Малко след това българите притесниха съперника, но не успяха да смутят максимално вратаря на кипърците Ивушич. След 19 минути игра звездата на Пафос – Джаджа, финтира отлично Теодор Иванов и стреля, ала Петър Маринов отрази. След 29 минути игра „червените“ изравниха резултата. Пишчевич разпредели топката вдясно за Карагарен. Халфът опита да центрира, но след рикошет топката срещна напречната греда. Последва карамбол пред вратаря на кипърците, а Талис върна назад за Марио Илиевски и нападателят с плътен шут изравни резултата – 1:1.

Малко след това Стив Фуртадо се пусна вдясно на спринт и успя да намери Илиевски, чийто шут беше доста неточен.Втората част започна ударно за ЦСКА 1948. В 48-ата минута Илиевски се пребори много добре с централните бранители на гостите, а Лукасен го фаулира грубо отзад в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Талис, който литна националния страж на Хърватия Ивушич и отбеляза с шут по земя в долния десен ъгъл.

В 53-ата минута Кирилов овладя на лявото крило, влезе на вътре и отправи фалцов изстрел, но в аут. Десет минути по-късно отлична контраатака, подета след брилянтна намеса на Ценов в защита, премина през Кирилов. Крилото преодоля Лукасен и центрира към Карагарен. Последва много опасен шут на последния, който се спря в тялото на намиращия се пред голлинията Илиевски.

В 71-ата минута домакините разиграха късо корнер. Последва много опасен диагонален шут на Талис, който след рикошет излезе в нов ъглов удар. След неговото изпълнение Даскалов стреля, Ивушич изби, а при добавката Илиевски вкара от метър на празна врата.

Попадението обаче бе отменено чрез много спорно решение след преглед с ВАР, тъй като реферите прецениха, че Даскалов е извършил нарушение преди да отправи своя удар.

Три минути по-късно Пафос като по чудо не изравни, тъй като техен състезател засече с глава центриране отляво, което излезе на сантиметри в аут покрай лявата греда.
В 77-ата минута Костас Пинеас от кипърците беше близо до това да изравни резултата след ъглов удар, ала ударът му с глава профуча край българската врата. Пет преди края бранителят на Пафос – Давид Голдар, се извиси над всички защитници при ъглов удар и стреля с глава, но топката срещна напречната греда на българската врата.