ЦСКА 1948 удари Хебър в дербито! Резерва със „златен“ гол (ВИДЕО)

0
cska 1948 valentin ioskov aleksandar aleksandrov
- -

ЦСКА 1948 победи Хебър в дербито от XIV кръг на Втора лига. „Армейците“ се наложиха като гости с 2:1. По този начин те развалиха завръщането на пазарджиклии на собствения си стадион „Георги Бенковски“.

ЦСКА 1948 поведе в 23-ата минута. Васил Шопов овладя на гърди центриране отдясно, стигна до аутлинията и върна назад. Малко пред границата на вратарското поле пък Андон Гущеров засече от въздуха за 0:1.

В 29-ата минута „армейците“ можеха да удвоят аванса си. След центриране отляво, Гущеров засече от близко с глава, но Любенов някак успя да избие с крак.

Секунди по-късно Климентов стреля от движение, след пас на Шопов. Димитър Везалов обаче застана на пътя на топката и изби малко пред голлинията.

В 34-ата минута Гущеров нахлу в наказателното поле и пусна към Милко Георгиев. Последният залъга защитник и стреля по диагонала, но Любенов успя да избие.

В 52-ата минута Милко Георгиев проби отдясно и центрира в наказателното поле. Васил Шопов овладя, поигра си на крачета и отправи хубав удар от въздуха, но Любенов улови.

Минутка след това Гущеров пусна в наказателното поле към Денислав Александров, който стреля от движение. Топката обаче профуча покрай лявата греда.

В 57-ата минута ЦСКА 1948 по чудо не стигна до второ попадение. След центриране в наказателното поле, Гущеров засече отблизо с глава, но не намери очертанията на вратата.

120 секунди по-късно Хебър създаде най-чистото си положение. Удар с глава отблизо на Веселин Марчев, след центриране на Тодор Чаворски, обаче бе отразен от Наумов.

В 66-ата минута Хебър изравни. След изпълнение на тъч, Янко Ангелов много лековато бе изпуснат от „червената“ защита, нахлу в наказателното поле и върна към точката за изпълнение на дузпа. Там Тодор Чаворски от движение опъна мрежата на гостите за 1:1.

ЦСКА 1948 стигна до победата в 82-ата минута. Влезлият малко по-рано като резерва Валентин Йосков получи на границата на наказателното поле, финтира Димитър Везалов и с прецизен удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за крайното 1:2.

5 минути след попадението, Хебър можеше да изравни. Тодор Чаворски стреля мощно от наказателното поле, но топката профуча до лявата сглобка на вратата.