ЦСКА-София аха да изпусне 2 гола аванс срещу Гурник! Би в последната секунда (ВИДЕО)

0
cska sanfreche
Снимка: cska.bg
- -

ЦСКА-София победи Гурник (Забже) в контролна среща. На един от терените в Белек „червените“ поведоха с 2:0, но допуснаха изравняване за 2:2. Все пак, в последната секунда възпитаниците на Саша Илич стигнаха до успех с 3:2.

ЦСКА-София започна вихрено и поведе още в 41-ата секунда. Браян Морено бе изведен сам срещу вратаря и без проблеми го преодоля за 1:0.

В 12-ата минута Шопов даде извеждащ пас на ъгъла на наказателното поле. Морено премина покрай излезлия да го пресрещне Биелица и стреля към опразнената врата. Защитник на Гурник обаче успя да избие топката току пред голлинията.

В 25-ата минута ЦСКА-София удвои аванса си. Браян Морено бе фаулиран в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Иван Турицов бе безпощаден за 2:0.

Гурник намали изоставането си само 240 секунди по-късно. Кравчук получи отляво и даде отличен успореден пас. Влодарчик пък без проблеми от вратарското поле засече в мрежата за 2:1.

В последната секунда на полувремето Кравчук проби отляво, влезе в наказателното поле и стреля по земя по диагонала. Топката премина на сантиметри от лявата греда, след като друг футболист на Гурник не успя да я засече от непосредствена близост.

След час игра Янжа фаулира Тибо Вион, за което получи втори жълт и съответно червен картон. След разбирателство между треньорите на двата отбора, обаче капитанът на Гурник остана на терена.

В 65-ата минута поляците имаха отлична възможност да изравнят. След центриране отляво, оставеният непокрит на границата на вратарското поле Кравчук засече с глава, но топката премина над напречната греда.

Скоро след това Жефрсон отправи мощен шут от сериозна дистанция, който не намери очертанията на вратата.

В 79-ата минута Окунуку проби отляво и намери Дадук, чийто удар от 7-8 метра мина над вратата.

60 секунди по-късно Гурник все пак изравни. Дадук намери на празна врата Влодарчик, който от 2 метра не сгреши за 2:2.

ЦСКА-София стигна до победата в последната секунда на мача. Вион центрира от фал, а Мено Кох засече неспасяемо с глава за крайното 3:2. Веднага след попадението пък главният съдия свири края на мача.

ЦСКА-СОФИЯ: 25. Евтимов, 13. Минков, 2. Матей, 21. Юга, 19. Турицов, 8. Шопов, 7. Линдсет, 11. Туфегджич, 26. Марселино, 27. Гарсес, 28. Морено.

ГУРНИК: 1. Биелица, 5. Счесняк, 4. Палужек, 25. Коцке, 8. Врховец, 15. Вожтужек, 96. Дадок, 33. Окунуки, 64. Янза, 20. Влодарчик, 21. Кравчук