0
cska
Снимка: cska.bg
-

ЦСКА-София победи Раднички(Ниш) с 1:0 и постигна втора победа в контролите за деня. Червените са без грешка в летните проверки до този момент. Двубоят се угра в Банско.

В петата минута Асен Дончев пробва късмета си от пряк свободен удар, но шутът му премина над напречната греда. В 22-рата минута Станивукович изби добър удар от фал на Марк-Емилио Папазов.

В 35-ата минута Раднички бе близо до попадение, след като Павле Ивеля бе изведен отляво и навлезе към наказателното поле, нанесе удар към далечния ъгъл, но Марин Орлинов успя да избие.

През цялото първо полувреме темпото на игра бе изключително ниско, като двата тима не успяха да създадат повече голови ситуации и се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

В 49-ата минута пред влезлия от пейката Йоан Борносузов се откри добра възможност за удар от над 30 метра в опразнената от сръбския страж врата, но нападателят предпочете да комбинира с Матиас Фаетон, който се забави и пропиля ситуацията.

В 63-ата минута ЦСКА-София можеше да излезе напред в резултата, след като Иван Тасев получи топката в средата на терена и направи добър пробив, след което шутира от около 20 метра, но прати топката над вратата.

Три минути след това Марк-Емилио Папазов получи извеждащо подаване в половината на Раднички и пусна на десния фланг към Иван Тасев, който си спря топката и нанесе удар към горния ляв ъгъл, но над вратата.

В 75-ата минута Раднички Ниш имаше най-доброто положение за гол от началото на срещата. Неманя Белакович получи топката в наказателното поле и нанесе удар към десния ъгъл, но Малин Орлинов изби в страничния стълб.

В 82-рата минута ЦСКА-София излезе напред в резултата. Симеон Александров отне топката в наказателното поле на Раднички и комбинира с Марк-Емилио Папазов, който залъга защитник на сърбите и с удар към долния ляв ъгъл отбеляза за 1:0. Така завърши и мачът.