ЦСКА-София не убеди, но победи Локо Сф

0
Снимка: cska.bg
- -

ЦСКА-София постигна много трудна победа с 2:0 срещу Локомотив София на „Българска Армия“ в мач от 17-ия кръг на Първа лига. „Червените“ срещнаха сериозни затруднения, за да стигнат до победата в двубоя. Стойчо Младенов имаше сериозни проблеми, тъй като се наложи да прави две принудителни смени, тъй като Федерико Варела и Амос Юга получиха контузии. ЦСКА-София не убеди с представянето си срещу Локомотив София.

Федерико Варела получи контузия в бедрото още в 4-ата минута и бе заменен принудително от Йоан Баи.

Локомотив София създаде първата опасност в мача в 27-ата минута, когато Матеус Дуарте стреля, топката рикошира в крака на Брадли Мазику и премина опасно близо покрай левия стълб на вратата на Густаво Бусато.

ЦСКА-София отговори с много силен удар по диагонала на Тибо Вион в 35-ата минута, Александър Любенов обаче плонжира и успя да избие в корнер.

Локомотив София организира бърза атака, при която Александър Александров финтира Карол Метс, който се подхлъзна и падна, а играчът на гостите стреля силно от границата на наказателното поле на ЦСКА-София, но топката премина встрани от левия стълб на Густаво Бусато.

В 39-ата минута ЦСКА-София организира бърза контраатака, като Йоан Баи напредна опасно и пусна пас към Георги Йомов. Крилото на „червените“ опита да копне топката над излезлия напред Александър Любенов, но стражът на Локомотив успя да избие.

Домакините бяха много близо до гол в 42-ата минута. Тибо Вион центрира, топката се удари в крака на Виржил Пинсон, прехвърли Александър Любенов и се удари в десния стълб. След това Греъм Кери на два пъти стреля, но първо в тялото на играч на Локомотив, а след това и в Жорди Кайседо.

Стойчо Младенов направи втора принудителна смяна, след като Амос Юга получи контузия, а на негово място в игра се появи Иван Турицов.

ЦСКА-София вкара гол в 44-ата минута, но след намесата на ВАР попадението не бе зачетено. Жорди Кайседо се пребори с Георгиос Катсикас за топката, но игра с ръка при нейното овладяване. След това Йоан Баи бе изведен в наказателното поле на Локомотив и от малък ъгъл успя да прокара топката между краката на Александър Любенов и да я прати в мрежата му. ВАР разгледа внимателно гола и съдията Станимир Тренчев получи сигнал, че трябва да преразгледа ситуацията заради играта с ръка на Кайседо, заради което попадението в крайна сметка не бе зачетено.

ЦСКА-София поведе в резултата в 46-ата минута, когато Георги Йомов получи добър извеждащ пас от Йоан Баи. След това Йомов пусна към Жорди Кайседо, който на празна врата не пропусна да вкара за 1:0.

Йоан Баи отправи коварен удар в 67-ата минута, но Александър Любенов се намеси добре и успя да отрази удара му.

Александър Александров стреля от пряк свободен удар в 69-ата минута, но не затрудни Густаво Бусато, който плонжира и спаси.

Октавио отправи опасен удар от разстояние в 71-ата минута, Бусато плонжира и изби, но топката попадна в Александър Александров, който вкара, но попадението не бе зачетено, тъй като беше маркирана засада.

Христо Иванов се опита да изненада Густаво Бусато в 82-ата минута, но бразилският вратар внимаваше и спаси.

ЦСКА-София вкара втори гол във втората минута на добавеното време на мача. Карло Мухар подаде на Йоан Баи, който достави топката до Георги Йомов, който не пропусна да прати топката за втори път в мрежата на Любенов.

Локомотив София в шести мач от началото на сезона в Първа лига не успява да вкара гол.

ЦСКА-София е втори в класирането с 32 точки, а Локомотив София е единадесети с 15 точки.